29 Eylül 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Muhtarların Sorunlarını Başbakan Davutoğlu’na İlettı

Tüm Muhtarlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Haşmet Örenkaya, muhtarların sorunlarından oluşan 5 önergeyi katıldıkları toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunduklarını söyledi.Başbakan Davutoğlu ile muhtarların sorunlarının...

18 Nisan 2015 Cumartesi 14:23
Muhtarların Sorunlarını Başbakan Davutoğlu’na İlettı
Tüm Muhtarlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Haşmet Örenkaya, muhtarların sorunlarından oluşan 5 önergeyi katıldıkları toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunduklarını söyledi.

Başbakan Davutoğlu ile muhtarların sorunlarının konuşulduğu görüşmeye katılarak Afyonkarahisar’ı temsil eden Tüm Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Haşmet Örenkaya, konuyla ilgili açıklama yaptı. Örenkaya, "Ben buraya muhtarlara hizmet için geldim. Hizmet kutsal bir emanettir. Arkadaşlarıma “sizlere hizmet edeceğim” diyerek söz verdim. Bu söz neticesinde dün Ankara’ya giderek Sayın Başbakanımla görüştüm. Muhtarlar hakkında 5 tane önerge sunduk. Bu önergeden bir tanesi birlik yasası. Şu anda deniyor ki muhtarlar maaş alıyor. Muhtarların maaşı yok, sadece ödenek var. Maaş olursa bunların primleri devlet tarafından ödenmesi gerekir. 53 bin muhtar bir araya gelerek sesini duyurması gerekir. Muhtar arkadaşlar her biri ayrı ayrı dernek kuruyorlar. Bozgunculukla bir yere varılmaz. Her şey birlik beraberlik içerisinde olur. Başbakanımız birlik yasası için söz verdi. Bunu çıkaracaklarını belirtti. Muhtarlarımızın muhtarlık süreleri bittiğinde silah taşıması için maliyeye 3 bin 500 TL vergi ödüyor. Bu vergilerin kalkması için talebimizi sunduk. Vergi kalkmasa bile asgari ücrete düşeceği cevabını aldık Sayın Başbakan’dan” diye belirtti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV