30 Ekim 2020 Cuma

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Türk Eğitim-sen Pazartesi İlk Derslere Girmiyor

Türk Eğitim-Sen Ağrı Şubesi Başkanı Erhan Kılıç, “Öğretmen sahipsiz değildir, bugün ilk derse girmiyoruz” sloganıyla 6 Nisan 2015 Pazartesi günü ilk derslere girmeyeceklerini söyledi.Türk Eğitim-Sen Ağrı Şubesi Başkanı Erhan Kılıç,...

05 Nisan 2015 Pazar 17:12
Türk Eğitim-sen Pazartesi İlk Derslere Girmiyor
Türk Eğitim-Sen Ağrı Şubesi Başkanı Erhan Kılıç, “Öğretmen sahipsiz değildir, bugün ilk derse girmiyoruz” sloganıyla 6 Nisan 2015 Pazartesi günü ilk derslere girmeyeceklerini söyledi.

Türk Eğitim-Sen Ağrı Şubesi Başkanı Erhan Kılıç, kamu çalışanlarının yaşadıkları devasa ekonomik, sosyal ve mesleki problemlerinin yanı sıra uğradıkları şiddet ve baskı nedeniyle de önemli sıkıntılarla karşı karşıya olduklarını söyledi. Kılıç, "neredeyse gün geçmiyor ki kamu çalışanlarına yönelik şiddet ve taciz vakaları haber bültenlerine konu olmasın. Devlet hizmetlerinin vatandaşa ulaştırılması için canla başla görev yapan kamu çalışanları, gerek çalışma koşulları ve gerek karşı karşıya kaldıkları şiddet olayları nedeniyle sıkça mağduriyet yaşamaktadır" dedi. Son birkaç yıl içerisinde bile yüzlerce şiddet olayı ve bu olaylar neticesinde oluşan onlarca yaralanma ve can kaybına rağmen ülkemizi idare eden yönetim anlayışının yeterli tedbirler almadığını belirten Kılıç, alınması ve gerekli yasal düzenlemelerin yapılması anlamında elle tutulur ciddi girişimlerde bulunmadığını anlattı.

İlim ve irfan yuvası okullarımızın dahi son yıllarda artan bir seyir gösteren şiddet vakalarıyla ivedi tedbirlerin alınması gerektiğini gösteren somut onlarca örnekle dolu olduğunu anlatan Kılıç, şöyle konuştu: "Okul dışından gelen kişiler ve hatta öğrencileri tarafından saldırıya uğrayan onlarca öğretmenimiz, ciddi ve kalıcı yaralanmalara maruz kalmış; hatta geçen yıllarda İzmir’de Sevilay öğretmenimizi yine bir öğrencisinin saldırısı neticesinde kaybetmiştik. İşte bunun son örneğine de Yalova’da şahit olduk. Yalova’nın Sayın Valisinin Termal Fen Lisesi’ni ziyaretinde meslektaşımız Halil Serkan Öz’e karşı sergilemiş olduğu çirkin tutumu, öğretmenimizin hayatına mal olan üzücü süreci başlatmıştır. Geçen bir hafta içerisinde bu seviyesizliği hazmedemeyen meslektaşımızın kalp kriziyle sonuçlanan rahatsızlığına neden olmuştur. Halil Serkan Öz öğretmenimiz bugün aramızda yok. Sorumsuz bir idarecinin, seviyesiz ve asla hafızalarımızdan silinmeyecek çirkin tutumu nedeniyle sağlığını ve devamında hayatını kaybetti. Valiyi şiddet ve esefle kınıyoruz. Kendini Vali değil Sultan olarak gören bu arazlı anlayışı ayaklarımızın altına alıyoruz. Unvanı ne olursa olsun, hiç kimse yasaların üzerinde değildir. Uluslararası sözleşmeler, yargı kararları ve son olarak Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla güvence altına alınmış sendikal eylemlere katılma hakkını gasp etmek kimsenin haddi değildir. İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz, kendini yasaların ve yargının üzerinde gören bu vali derhal görevden alınmalı ve hakkında idari soruşturma açılmalıdır. Vicdanlarda zaten mahkum edilmiş olan vali, idari ve yargısal olarak da hak ettiği cezayı almalıdır."

Eğitim çalışanları olarak 6 Nisan 2015 Pazartesi günü, bir daha böylesi acı ve olumsuz olayların yaşanmaması için uyarı eylemi yapacaklarını anlatan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: "İlk derslerimize girmiyor; ortak acımıza sahip çıktığımızı, eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti telin ettiğimizi, hangi kademede olursa olsun meslektaşlarımıza yönelik idari baskı ve keyfi uygulamaları protesto ettiğimizi kararlılıkla ifade ediyoruz. Halil Serkan Öz öğretmenimize yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve eğitim camiamıza sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV