24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Mhp’nin Amasya Adayları Basınla Buluştu

MHP Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı, “Amasya’mızın Ankara’daki kalbi, yüreği ve gönlü olmaya talibiz” dedi.MHP Amasya İl Başkanı Kadir Kutay Samsun ve partisinin diğer milletvekili adayları Sadık Aslan ve Turan Gördoğan ile parti...

13 Nisan 2015 Pazartesi 15:20
Mhp’nin Amasya Adayları Basınla Buluştu
MHP Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı, “Amasya’mızın Ankara’daki kalbi, yüreği ve gönlü olmaya talibiz” dedi.

MHP Amasya İl Başkanı Kadir Kutay Samsun ve partisinin diğer milletvekili adayları Sadık Aslan ve Turan Gördoğan ile parti yöneticilerinin katıldığı basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan Mehmet Sarı, “AK Parti’yi de bugünkü girmiş olduğu bataklıktan kurtaracak Milliyetçi Hareket’in felsefesi ve fikirleridir. Vatan parçalanamaz, bölünemez, pazarlanamaz. Bitti. Teröristle müzakere yapılamaz. Vatana ihanet edene taviz verilemez. Bu memlekette Çanakkale şehitlerinin ruhu vardır. Bu memlekette bu ülkücü hareketin var oluşunda Milliyetçi Hareket’in var oluşunda yine Çanakkale şehitlerimizin umutları vardır, onların mücadelesi vardır. Onların mücadelesi neydi. Allahu Ekber’di. Onların mücadelesi neydi vatan, millet, din, bayrak sevdası idi. Biz bu manada Milliyetçi Hareket olarak arkadaşlarımızla beraber bu sevdanın gönüllüleri, bu sevdanın bir neferleri olarak önce Amasya’mız için ne yapılması gerekiyorsa, oraya kadar mücadele etme azminde ve kararlılığındayız. İnşallah bizleri, bizlerinde gayretiyle vatandaşlarımızın da teveccühüyle meclise gönderirseniz. O zamanda ne yapacaklarımızı veya ne yaptıklarımızı fevkalade görürsünüz. Biz inşallah gidersek Amasya’mızın Ankara’daki kalbi, yüreği ve gönlü olmaya talibiz” diye konuştu.

“Amasya ile alakalı projelerimiz var. Amasya’nın dertlerini biliyoruz. Çünkü bu problemi bizler yaşıyoruz. İşsizlik probleminin yerinde çözülmesi lazım, tüccarın, sanayicinin önünü açıp, onlara fırsat tanıdığımız zaman Amasya’daki işsizlik problemini çözeriz” diyen Sarı, “Amasya’yı İstanbul, Ankara’ya taşımakla Amasya’nın işsizlik problemi çözülmez. Yerinde çözmek lazım, emeklinin problemini hükümet olarak çözmek lazım. Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘İki maaş ikramiye vereceğim.’ Bence çokta doğru söylüyor. Verilmemesini gerektiren hiçbir şey yok. Bana göre en düşük emeklinin maaşı en düşük bin 500- bin 600 lira arasında olması lazım. Bin 500- bin 600 lira belki Amasya’da bir şeyler yapabilir. Ama İstanbul’da ne yapar hiçbir şey yapmaz. Yapması da mümkün değil, Türkiye’deki olan problemlerin birçoğu da Amasyamızda var” şeklinde konuştu.

MHP’nin 7 Haziran seçimlerinde TBMM’ye Amasya’dan milletvekili göndereceğine inandığını vurgulayan MHP İl Başkanı Kadir Kutay Samsun da, “Milliyetçi Hareket Partisi bu sene Amasya’dan milletvekili gönderecek. Doğru. Allah nasip ederse göndereceğiz. Ama biz bir milletvekili göndermeyip, 3 milletvekili göndermek için mücadele edeceğiz. Bunun için gerekirse, gece gündüz çalışarak sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ben şahsım ve teşkilatım adına bunun sözünü veriyorum. Son gün son dakikaya kadar, son sandığa oy atılana kadar biz bunun takipçisi olacağız. Milliyetçi Hareket Partisini iktidara taşımak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

2. sıra milletvekili adayı Sadık Aslan, mevcut iktidarın Amasya’nın sorunlarıyla ilgili bir adım atmadığını öne sürerken, 3. sıra adayı Turan Gürdoğan da seçim sürecinde çok çalışarak MHP’yi iktidara taşımayı istediklerini dile getirdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV