23 Ekim 2020 Cuma

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Artvin’in Murgul İlçesinde Chp’de İstifa Depremi

Artvin’de Belediye Başkan adaylarının açıklanmasının ardından Murgul ilçe yönetim kurulundan 6 kişi asil yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.22 Aralık 2013 Pazar günü CHP Parti Meclisi aralarından Artvin’in de bulunduğu bir çok...

27 Aralık 2013 Cuma 12:57
Artvin’in Murgul İlçesinde Chp’de İstifa Depremi
Artvin’de Belediye Başkan adaylarının açıklanmasının ardından Murgul ilçe yönetim kurulundan 6 kişi asil yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

22 Aralık 2013 Pazar günü CHP Parti Meclisi aralarından Artvin’in de bulunduğu bir çok ildeki belediye başkan adaylarını belirlerken, iki adayı bulunan Murgul ilçesinde ise mevcut belediye başkanı Mehmet Yıldırım’ın adaylığının açıklanması üzerinde ilçe örgütünde gerginlikler yaşanmıştı. Yaşanan gerginliklerin ardından CHP Murgul İlçe Örgütü’nden 6 kişi istifa etti.

CHP’de 22 Aralık 2013 günü Parti Meclisi’nin iki aday adayı bulunan ilçenin adayını ön seçim yapmadan direk olarak mevcut belediye başkanı Mehmet Yıldırım’ı ataması ilçe örgütünde büyük yankı uyandırmıştı. Mehmet Yıldırım’ın aday yapılmasından çok ön seçim yapılmadan partinin antidemokratik bir şekilde aday göstermesi üzerine yaşanan rahatsızlıklar sonucunda art arda 6 yönetim kurulu istifası aynı gün istifa etti. Yönetim kurulu üyelerinden Hızır Ademoğlu, Mehmet Karakolcu, Ahmet Kalyoncu, Ahmet Kabaloğlu, Dilek Rafioğlu ve Ali Sert ilçe yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettiler. İstifa eden yöneticilerden Hızır Ademoğlu, iki aday adayı bulunan belediye başkanlığı için ön seçim yapılması ve demokratik koşullarla aday tespitinin yapılması için il teşkilatına ve milletvekili Uğur Bayraktutan’a isteklerini belirttiklerini ve bu isteğe karşın Parti Meclisi’nin direk olarak adaylardan birini atama yapmasını kabullenemediklerini belirterek istifa kararı aldıklarını ifade etti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV