24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Ayakkabıcı Yaşarın Demokrat Parti Sevdası

Aydın’da seçim dönemlerinde şehrin maskotu haline gelen ve Demokrat Parti hayranlığı ile tanınan 53 yaşındaki Yaşar Çırak seçim atmosferine şimdiden ayak uydurdu.Her seçimde kendisinin de aday olduğunu belirterek kendisinden daha çok partisine...

20 Nisan 2015 Pazartesi 08:45
Ayakkabıcı Yaşarın Demokrat Parti Sevdası
Aydın’da seçim dönemlerinde şehrin maskotu haline gelen ve Demokrat Parti hayranlığı ile tanınan 53 yaşındaki Yaşar Çırak seçim atmosferine şimdiden ayak uydurdu.

Her seçimde kendisinin de aday olduğunu belirterek kendisinden daha çok partisine destek isteyen ve Aydın’da Ayyakkabıcı Yaşar olarak tanınan Yaşar Çırak bir yakada aynı partiye ait değişik versiyonlarda hazırlanıp basılmış 7 ayrı rozetle alanlara vekil adaylarından daha erken çıktı.

Çocukluğundan bu yana Aydın çarşısında yaşayan ve engelli olduğu için ayakkabı boyayarak geçimini sağlamaya çalışan Yaşar Çırak, adeta siyasi vefanın bir simgesi. Bir zamanlar ayakkabılarını parlattığı İsmet Sezgin, Nahit Menteşe ve Süleyman Demirel gibi pek çok siyasetçi siyaseti bırakmasına ve partinin faaliyetlerine son vermesine rağmen Ayakkabıcı Yaşar Çırak halen vefası gereği 40 yıl önce gönül verdiği partiye destek arıyor.

Siyasetin bir gönül işi olduğunu ve yıllardır partisinden hiç vazgeçmediğini belirten Yaşar Çırak, “Bazıları siyaseti menfaati gereği yapıyor. Ve siyaset genelde zengin işi oldu. Benim tek partim oldu. O da Demokrat Parti idi. Yıllar geçti. Bir çok kişi gemiyi terk etti ama, ben halen partimden ayrılmadım. Ölünceye kadar da partimden ayrılmayı düşünmüyorum” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV