26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Nazilli’de Sanayi Bölgesi Yeşilleniyor

Aydın’ın Nazilli Organize Sanayi Bölgesindeki 200 dönümlük boş araziye 9.300 adat ağaç dikilecek.İlk fidanı Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez ve okul öğrencileri...

20 Nisan 2015 Pazartesi 09:38
Nazilli’de Sanayi Bölgesi Yeşilleniyor
Aydın’ın Nazilli Organize Sanayi Bölgesindeki 200 dönümlük boş araziye 9.300 adat ağaç dikilecek.

İlk fidanı Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez ve okul öğrencileri dikerek başlattılar.

İlçedeki Organize Sanayi Bölgesini yeşillendirmek için çok önemli bir adım attıklarını ifade eden Kaymakam Mehmet Okur, “Hem ilçemizde bulunan Organize Sanayi Bölgesinin yeşillendirilmesi, hem çevresinin güzelleştirilmesi, hem de öğrencilerimize ağaç sevgisini aşılamak maksadıyla bir etkinlik düzenledik. Yaklaşık 200 dönüm alanı ağaçlandıracağız. OSB’nin etrafını boş alanları ağaçlandıracağız. Yani yeşil alanları ağaçlandırıyoruz. Orman İşletme Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber bu bölgeyi ağaçlandırıyoruz. Allah nasip ederse biz gittikten sonra bu bölgeler yeşil bir alana dönüşecek. Hem ekonomimize katkı olacak hem de çevre güzelleşecek. Biz Orman İşletme müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. Özellikle bu alanı bu bölgeyi amacına uygun olarak projelendirdi. Hem meyve hem de görüntü ve kirlilikle ilgili olarak ağaçlandırılacak. Nazilli’ye güzel ve kalıcı bir proje kazandırdığımızı düşünüyorum. Artık öğrencilerimizin burada dikili bir ağaçları oluyor. Buda sanırım çok güzel bir duygudur. Peygamber efendimiz, kıyamet dahi kopsa bir ağaç dikiniz buyuruyorlar” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV