31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Yılmazköylü Öğrenciler ‘kültür Kutusu’yla Türkiye’yi Tanıttı

Aydın’ın Efeler ilçesi Yılmazköy Ortaokulu öğrencileri, İspanya’da katıldıkları AB proje çalışmasında ‘Kültür Kutusu’ ile Türkiye’yi tanıttı.Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca...

20 Nisan 2015 Pazartesi 08:47
Yılmazköylü Öğrenciler ‘kültür Kutusu’yla Türkiye’yi Tanıttı
Aydın’ın Efeler ilçesi Yılmazköy Ortaokulu öğrencileri, İspanya’da katıldıkları AB proje çalışmasında ‘Kültür Kutusu’ ile Türkiye’yi tanıttı.

Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Comenius Okul Ortaklıkları Projeleri’nin Aydın’daki ortağı olan Yılmazköy Ortaokulu, “Farklılıklar İçindeki Bütünlük (Unity Within Diversity)” isimli Comenius Okul Ortaklıkları Projesi kapsamında 16-20 Mart 2015 tarihleri arasında İspanya’nın Leon şehrinda bulunan CRA Maestro Emilio Alonso okulunda gerçekleşen proje çalışması ve ziyaretlere katıldı. Leon’da Türkiye’ni yanı sıra İngiltere ve İtalya’dan da proje ortaklarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Yılmazköy Ortaokulu’ndan 7 öğretmen ve 7 öğrenci katıldı.

Yılmazköylü öğrenciler, proje aktivitelerden olan ‘Kültür Kutusu’ tanıtımında Türk kültürüne ait objeleri başarılı bir şekilde sundu ve yaşamış oldukları heyecana öğretmenlerini de dahil etti. Aydınlı öğrenciler, aynı zamanda diğer ülkelerin kültürlerine ait objelerin tanıtıldığı kültür kutularıyla o ülkeleri yakından tanıma fırsatı yakalandı. Ev sahibi İspanya’nın hazırlamış olduğu geleneksel dans gösterisi ve öğrencilerin hazırlamış olduğu modern dans sunumu tüm ortak ülke öğrenci ve öğretmenlerine eğlenceli dakikalar yaşattı. Okul bahçesinde hazırlanan çocuk oyunlarıyla öğretmen ve öğrenciler hoşça vakit geçirdi. Diğer partner ülke öğretmen ve öğrencileri ile paylaşımda bulunuldu.

CRA Maestro Emilio Alonso Okulu öğretmenlerinin rehberliğinde Leon Katedrali ,San Isıdro Kilisesi,Botines House Building ve Barrio Humedo ya yapılan turlara katılan Yılmazköy Ortaokulu öğrencileri, şehrin kültürel ve tarihi yerler hakkında bilgi sahibi oldu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV