24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Mehmet Bayhan, Bandırma’da Söyleşi Ve Gösteri Yapacak

Fotoğrafçı kimliğiyle tanınan Prof. Dr. Mehmet Bayhan, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde söyleşi ve gösteri programı gerçekleştirecek.Prof. Dr. Mehmet Bayhan’ın katılacağı ve Bandırma Fotoğraf Sanatı Derneği (BANFAD) tarafından organize...

19 Nisan 2015 Pazar 19:30
Mehmet Bayhan, Bandırma’da Söyleşi Ve Gösteri Yapacak
Fotoğrafçı kimliğiyle tanınan Prof. Dr. Mehmet Bayhan, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde söyleşi ve gösteri programı gerçekleştirecek.

Prof. Dr. Mehmet Bayhan’ın katılacağı ve Bandırma Fotoğraf Sanatı Derneği (BANFAD) tarafından organize edilen söyleşi ve gösteri, 25 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’de Yeni Sahil Bandı Şehir Restoran yanındaki binada gerçekleştirilecek.

Fotoğrafçı ve akademisyen olan Prof. Dr. Mehmet Bayhan 1940 yılında Malatya’da doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü’nü bitiren Bayhan, fotoğraf anasanat dalında sanatta yeterlilik unvanını aldı. Mehmet Bayhan Türkiye’de ilk fotoğraf bölümünün kurucularından, ilk tam gün elemanı ve fotoğraf anasanat dalında ilk profesördür. Meslek yüksek

okullarında ilk fotoğraf programının kurucusu olan Bayhan, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin de kurucu dekanıdır. Mehmet Bayhan’ın birçok ulusal ve uluslararası çalışma, ödül ve unvanı bulunuyor. Bayhan, Fransa ‘Chevalier de l’ordre des palmes academiques’ nişanı sahibi. Mehmet Bayhan, Türk fotoğrafının yönelimini belirleyen önemli isimlerden birisidir. Türk fotoğrafına düzenleyici, örgütleyici ve eğitici olarak uzun yıllardır hizmet veren Bayhan; Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi gibi köklü kurumların kurucuları arasında yer alıyor.

Fotoğraf dünyasının en eski derneği İfsak’ın başkanlarından ve Fıap (federation ınternationale de art photographique) honefıap unvanına sahip yaşayan tek Türk vatandaşıdır. Bayhan’a, Japonya, Pakistan, Bulgaristan, Avusturya ve Romanya’da fotoğraf kurumları tarafından onur üyelikleri de verildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV