26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Demirözü’nde Hayvancılık Eğitimli Ellere Emanet Edilecek

İlçe de en önemli geçim kaynaklarından biri olan hayvancılık artık eğitimli ellere emanet edilecek.Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen ve AK Parti Demirözü İlçe Başkanı Çağlar Seyrek’in yoğun gayretleri sonucunda ilçede bulunan...

14 Nisan 2015 Salı 14:08
Demirözü’nde Hayvancılık Eğitimli Ellere Emanet Edilecek
İlçe de en önemli geçim kaynaklarından biri olan hayvancılık artık eğitimli ellere emanet edilecek.

Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen ve AK Parti Demirözü İlçe Başkanı Çağlar Seyrek’in yoğun gayretleri sonucunda ilçede bulunan Mustafa Köseoğlu Lisesi bünyesinde 4 yıllık Hayvan Sağlığı Bölümü açılıyor. Gelecek yıl eğitime başlaması planlanan bölümde her yıl 30 öğrenciye eğitim verilmesi hedefleniyor. Bayburt merkez de dahil olmak üzere ilimizde bulunmayan Hayvan Sağlığı Bölümü ilimize en yakın Erzincan ve Samsun’da bulunuyor. Bölüm genel olarak sektörde ve ilçemizde hayvancılık alanında yaşanan teknik ve ara elaman yetersizliğine çözüm olacak.

Eğitimci kadrosu deneyimli ve eğitimli kadrodan oluşacak

Bölüm için Demirözü Belediyesi 55 dönüm eğitim uygulama arazisi tahsis etti. Bölümün eğitimci kadrosunu ise Bayburt ve Demirözü’nde bulunan veteriner hekim, teknisyen ve ziraat mühendislerinden oluşacak. Eğitimli ve deneyimli kadrolarla sahada hem bilimsel hem de teorik eğitim görecek olan öğrenciler istihdam konusunda hiçbir sıkıntıyla da karşılaşmayacak. Bölüm mezunları eğitim hayatlarına isterlerse doğrudan iki yıllık ön lisans programlarında sınavsız olarak ya da 4 yıllık lisans programlarında devam edebilecek.

Geleneksel yöntemler yerine modern yöntemler

Geleneksel tarım ve hayvancılığa eğitimli ve bilinçli eleman yetiştirecek olan bölümle birlikte tarım ve hayvancılıkta sürdürülen iyileştirme politikalarına da katkı sunulmuş olacak.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV