19 Eylül 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Ertuğrulgazi Mahalle Konağının İkinci Katında İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Bilecik Belediyesi tarafından Ertuğrulgazi mahallesinde yaptırılan mahalle konağının ikinci kat inşaatı sürüyor.2009 yılında Bilecik Belediyesi tarafından yaptırılan Ertuğrulgazi Mahallesi Mahalle Konağı zamanla mahallenin artan nüfusuna...

17 Nisan 2015 Cuma 13:53
Ertuğrulgazi Mahalle Konağının İkinci Katında İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor
Bilecik Belediyesi tarafından Ertuğrulgazi mahallesinde yaptırılan mahalle konağının ikinci kat inşaatı sürüyor.

2009 yılında Bilecik Belediyesi tarafından yaptırılan Ertuğrulgazi Mahallesi Mahalle Konağı zamanla mahallenin artan nüfusuna karşı ihtiyaca cevap veremediği için Fen İşleri Müdürlüğü tarafından geçen ay ikinci kat yapımı için inşaat çalışmaları başlatılmıştı. 180 metrekare alana sahip olan Mahalle Konağın’da biri muhtarlık odası dışında 4 adet dükkan yer alıyor. Mahalle Konağı’nın çatısı demir çatı olarak yapılırken, demir çatının yerleştirilmesi çalışmalar halen devam ediyor. Mahalle Konağı’nın ikinci katının önümüzdeki Mayıs ayı içersin de hizmete girmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ertuğrugazi Mahalle Muhtarı Niyazi Aydın, konağın ikinci katının sosyal etkinlikler ve faaliyet alanları için kullanacaklarını belirtti. Aydın, "Konağımızda sabahtan öğlene kadar Kur’an kursumuz var, öğleden sonra akşama kadar nakış kursumuz oluyor ve zamanları yetmiyor. Konağın ikinci katı tamamlanıp faaliyete girdiğinde sosyal kurumlarımızın çalışmaları için hem mekan ve zaman açısından daha iyi olacak. Mahallemizin nüfusu her geçen gün artıyor. 13 bin nüfusa sahibiz. 6 bin 500 seçmenimiz var. Mahalle Konağımızın ikinci katını 100 ya da 150 kişilik nişan, kına, nikah hatta taziye evi olarak, aynı zamanda konferans, toplantı salonu olarak kullanmayı amaçlıyoruz. Zaman içersinde binamızın dış kısmını da mantolama yapmayı da düşünüyoruz" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV