30 Ekim 2020 Cuma

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Ebru Kursu İlk Mezunlarını Verdi

Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa açtığı ebru kursunda 4 aylık eğitimlerini tamamlayan 16 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde...

13 Nisan 2015 Pazartesi 15:52
Ebru Kursu İlk Mezunlarını Verdi
Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa açtığı ebru kursunda 4 aylık eğitimlerini tamamlayan 16 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selahattin Akıncı, davetliler ile kursiyerler katıldı.

Burada konuşan Barakazi, "Belediyemiz vasıflı iş gücünü arttırmak amacıyla kurslar açıyor. Kültürel faaliyetler ve sanatsal aktiviteler kapsamında, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde Kültür Merkezinde ebru sanatı kursu açtık. Kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi verdik. Çalışmalarımız devam edecektir" dedi.

Programda ebru sanatı hakkında bilgiler veren usta öğretici Kadir Ekici ise, "Ebru sanatı söyleşi ve sertifika törenimizde ebru sanatına dair yüzyıllık bu sanat geleneğini koruyup günümüze ulaştırmış olan sanatçılarımıza karşı takiben bizde bu geleneği koruyup genişletip güçlendirmek ve yaygın bir sanat dalı olması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İmkanlar dahilinde 4 aylık bir kurs süreci sonucunda sergimiz ve böyle anlamlı güzel bir gecemiz oldu. Amacımız, Bingöl’de sanatsal ve kültürel anlamda bu tür etkinlikleri çoğaltarak halkımıza ve özellikle genç kesimlere katkıda bulunmak istiyoruz. Bu sanatının taklidi mümkün değildir. Bu anlamda yapılan her çalışma özeldir. Ebrucu bir yaşam boyunca sürekli kendisiyle hesaplaşmaktadır. Daha iyisine ulaşmak arzusuyla ustasından edindiği sanat ahlakıyla yoluna devam etmektedir. Ebru sanatına sahip çıkılmakla aslında geçmişine, değerlerine, kültürüne sahip çıkmış oluyor. Çünkü bizler sadece sanatı yaşatmakla kalmıyoruz. Kursiyerlerimize sanatın yanı sıra temel değerlerimizi de aktarmış oluyoruz. Bu tür sanatsal etkinliklerimiz devam edecek. Bu gecede emeği gecen tüm kursiyer arkadaşlarımıza bu uğurda bana destek veren Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye, Bingöl Tiyatro Derneği’ne ve Kameraman Osman Aratemur’a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kursu tamamlayan 16 kursiyere sertifikaları verildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV