31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Bolu Valisi Baruş İlk Ayını Değerlendirdi

Bolu Valisi Aydın Baruş, göreve başladığı günden itibaren geçirdiği bir aylık süreyi değerlendirdi.Bir ay önce göreve başlayan Bolu Valisi Adın Baruş, kente geldiğinde dikkatini çeken ilk konunun İzzet Baysal ismi olduğunu ifade ederek,...

06 Nisan 2015 Pazartesi 15:51
Bolu Valisi Baruş İlk Ayını Değerlendirdi
Bolu Valisi Aydın Baruş, göreve başladığı günden itibaren geçirdiği bir aylık süreyi değerlendirdi.

Bir ay önce göreve başlayan Bolu Valisi Adın Baruş, kente geldiğinde dikkatini çeken ilk konunun İzzet Baysal ismi olduğunu ifade ederek, “Bolu’ya geldiğimde dikkatimi çeken en çarpıcı husus İzzet Baysal ismi oldu. Şehrin her bir köşesinde, üniversite, eğitim ve sağlık kurumlarında İzzet Baysal adına rastladım. Bir şehir ile bu kadar özdeşleşmiş bir ismi ancak birkaç ilde gördüm. Kurmuş olduğu vakfın da aynı hizmetleri devam ettiriyor olmasının Bolu için çok önemli bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Bolu’ya kendisinin verdiği ve şimdi de kesintiye uğramaksızın halen devam eden hayır ve hizmetlerinden dolayı İzzet Baysal’ı rahmet ve minnetle anıyor, onun ismini yaşatmaya devam eden İzzet Baysal Vakfı yetkililerine de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devlet hizmetlerinde sürekliliğin esas olduğunu ifade eden Vali Aydın Baruş, Valilik koordinesinde başlatılan projeleri daha da geliştirerek devam ettireceklerini ifade etti. Baruş, “Kamu görevini belli sürelerle bizlere tevdi edilen emanetler olarak görüyorum. Bunun gereği de bizden öncekilerden teslim aldığımız emaneti daha iyi seviyeye taşımaktır. Bu görevleri yapanlar değişse de devlet hizmetlerinde süreklilik esastır. Bu nedenle, Valilik koordinesinde başlatılan projeleri daha da geliştirerek devam ettireceğiz. Bolu halkının yararına olacak, onların hayatına olumlu katkı getirecek yeni projeleri de başlatarak fiiliyata geçirmeye çalışacağız. Burada esas olan, bu projeleri çerçevesini birlikte belirlediğimiz hedefler doğrultusunda, Bolu’da yaşayan, ya da başka illerde yaşayıp da ilinin sorunlarına ilgi duyan Bolulu hemşerilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla konuşarak, tartışarak hayata geçirmektir" dedi.

Toplumun katkısını almadan, ben yaparım olur anlayışıyla çalışmalarda başarı sağlamanın güç olduğunu ifade eden Baruş, "Geçici olarak başarı sağlasanız bile asıl ihtiyaçlara cevap vermediğiniz için bu projelerde süreklilik sağlayamazsınız, ilimizin ve ülkemizin sınırlı kaynaklarını heba edersiniz. Bu nedenle, ilimiz tarımına, hayvancılığına, sanayisine ve turizmine katkı sağlayacak projeleri gerçekleştirmek için ortak bir yönetim anlayışıyla, hep birlikte elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Samimiyetle ifade etmek isterim ki, atanmış olduğum görevi asla insanların aşağıdan yukarıya doğru baktığı bir yer, bir sırça köşk olarak görmüyorum. Bu görevler, bizlere milletimizin hizmetkarı olmamız için verilen emanetlerdir. Bolu’daki makamın asıl sahibi Bolulu vatandaşlarımızdır. Ben valilik makamının asıl istinatgahı olarak insanlarımızın gönüllerini görüyorum. Onların gönüllerinde samimiyeti ve kardeşliği hissettirebildiğim zaman, ancak o zaman, bu makamı hak edeceğimi düşünüyorum. Yoksa makamların şekli görüntüsü her zaman aldatıcı ve fanidir” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV