29 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Tobb Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özdemir:

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Nurcan Özdemir, kadın girişimcileri cesaretlendiren adımların Türkiye’yi 2023 hedeflerine yaklaştıracağını belirterek,...

19 Nisan 2015 Pazar 11:35
Tobb Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özdemir:
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Nurcan Özdemir, kadın girişimcileri cesaretlendiren adımların Türkiye’yi 2023 hedeflerine yaklaştıracağını belirterek, “Kadın girişimcilerimizin finansmana erişiminin kolaylaştırılması, bizlerin ülke kalkınmasına olan katkımızı da artıracaktır” dedi.

TOBB Bursa KGK Üyeleri, yeni dönemdeki ilk toplantısını BTSO Merkez Binası’nda gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Nurcan Özdemir, Türkiye’de kadının tarih boyunca ekonomik hayatın içerisinde olduğunu ifade etti. Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almayı hedeflediğini işaret eden Özdemir, “Toplumsal eşitliği hayatın her alanına yayabilirsek, arzu ettiğimiz sosyal, kültürel ve ekonomik dönüşümü de sağlayabiliriz. Kentimizin ve ülkemizin büyük hedeflerini gerçekleştirilmesinde en önemli aktör kadınlarımız olacaktır” ifadelerini kullandı.

Özdemir, son dönemde uygulanan teşvik politikalarının kadın girişimcileri cesaretlendirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu anlamda kadın girişimcilerimizi cesaretlendiren adımlar, 2023 yılı hedeflerini de uzak hedefler olmaktan çıkacaktır. Kadın girişimci sayımızın son 5 yılda yüzde 40’tan fazla artış göstermesi de bu yolda atılan adımların ne kadar isabetli olduğunu ortaya koymaktadır. Bizler de hem kendi işimizi kurarak hem de girişimci adayı kadınlarımıza rol model olarak önemli bir sorumluluk üstlendik.”

Türkiye’nin üretim ve ihracat merkezi Bursa’da kadın girişimciler olarak finansmana erişimin kolaylaştırılmasını istediklerini söyleyen Özdemir, “Bu durum bizlerin ülke kalkınmasına olan katkımızı daha da artıracaktır” dedi.

Toplantıda ayrıca Avrupa İmar Kalkınma Bankası ile KOSGEB yetkilileri, kadın girişimcilere dönük desteklerle ilgili bilgiler verdi. Konuşmaların ardından Özdemir, her iki kurumun yetkililerine çiçek verdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV