24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Protokol Eşlerinden İşitme Engelli Öğrencilere Ziyaret

Çorum Valisi Ahmet Kara’nın eşi Mesude Kara, işitme engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Eğitim Meslek Lisesi’ni ziyaret etti.Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Emniyet Müdürü Erkan Tarancı’nın eşi...

15 Nisan 2015 Çarşamba 17:21
Protokol Eşlerinden İşitme Engelli Öğrencilere Ziyaret
Çorum Valisi Ahmet Kara’nın eşi Mesude Kara, işitme engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Eğitim Meslek Lisesi’ni ziyaret etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Emniyet Müdürü Erkan Tarancı’nın eşi Nadide Tarancı ve Engelliler Derneği Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğulları’nın eşlik ettiği ziyarette Kara, okul müdürü Murat Öncel’den merkez hakkında bilgi aldı.

Merkezi gezen protokol eşleri ziyarette işaret dili tercümanı yardımıyla öğrencilerle iletişim kurarak sohbet etme fırsatı buldu. Kara ve beraberindekiler, ayrıca okulda görevli öğretmenlerle de bir araya gelerek sorun dinledi.

Okul öğretmenleri, eğitim müfredatının diğer liselerle aynı olmasından dolayı sorun yaşadıklarını, işitme engellilerin kelime dağarcıklarının sınırlı olması nedeniyle anlama güçlüğü çektiklerini bu yüzden ayrı bir müfredata tabi tutulması gerektiğini ifade ederek, bu konuda bakanlıktan yardım ve destek beklediklerini ifade ettiler.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV