24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Toyota’dan Hitit Üniversitesi’ne Otomobil Hediyesi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından, Çorum Hitit Üniversitesi’ne eğitim amaçlı Corolla marka bir otomobil hibe edildi.Öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri ve eğitim süreçlerine katkı sağlamaları amacıyla...

16 Nisan 2015 Perşembe 13:40
Toyota’dan Hitit Üniversitesi’ne Otomobil Hediyesi
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından, Çorum Hitit Üniversitesi’ne eğitim amaçlı Corolla marka bir otomobil hibe edildi.

Öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri ve eğitim süreçlerine katkı sağlamaları amacıyla hibe edilen araç Sakarya’daki üretim tesislerinde düzenlenen törende Toyota CEO’su Orhan Özer tarafından Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a teslim edildi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, mesleki teknik eğitim kalitesinin geliştirilmesi amacıyla araç ve ekipman desteğini ulusal çapta yapılan bir faaliyete dönüştürdüklerini belirtti.

Ana sorumluluk alanı üretim olan bir şirket olarak, bu konuda mesleki teknik eğitimlere her zaman destek verdiklerini ifade eden Özer, “Mesleki teknik eğitim kalitesini artırmaya ve öğrencilerimizin yeni teknolojiyi tanıyıp, daha iyi şartlarda uygulamalı eğitim almaları için verdiğimiz destek bundan sonra da devam edecek” dedi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin bugüne kadar yaptığı teknik eğitime katkı, 100’ün üzerinde araç, bine yakın motor ve şanzımandan oluşuyor. Şirket yetkilileri, sosyal sorumluluk anlayışı ve topluma katkı faaliyetleri çerçevesinde uygulamalı teknik eğitimin kalitesinin artmasına katkı konusunda verdiği desteği daha sonraki yıllarda da sürdüreceğini bildirdi.

Hitit Üniversitesi Genel Sekreteri Erdal Kanık, Teknik Bilimler MYO Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Derviş Erol ve Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Özgür Özdilli’nin de hazır bulunduğu törenin ardından Çorum heyeti, Toyota’nın fabrikasını gezdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV