25 Ekim 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Otistik Çocuklar İçin Yapılan Özel Eğitim Merkezinin Yapımı Devam Ediyor

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Merkezefendi İlçesi Adalet Mahallesinde Özel Proje olarak yapımına başlanılan Dentaş Kağıtçılık Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi İnşaatında incelemelerde bulundu.16 Şubat’ta tarihinde temeli...

15 Nisan 2015 Çarşamba 13:39
Otistik Çocuklar İçin Yapılan Özel Eğitim Merkezinin Yapımı Devam Ediyor
Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Merkezefendi İlçesi Adalet Mahallesinde Özel Proje olarak yapımına başlanılan Dentaş Kağıtçılık Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi İnşaatında incelemelerde bulundu.

16 Şubat’ta tarihinde temeli atılan ve tamamı hayırsever tarafından yaptırılacak özel eğitim uygulama merkezinin inşaatını işadamları Ali Abalıoğlu, İsmet Abalıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile birlikte gezen Vali Şükrü Kocatepe burada yetkililerden bilgi aldı. İnşaat alanını hayırsever işadamlarımız ile birlikte gezen Vali Şükrü Kocatepe, şantiye binasında mimar ve mühendislerden inşaatın son durumu ve teknik konuları ile yapım aşamaları hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette özel eğitimin önemine değinen Vali Şükrü Kocatepe, “Görme, işitme, otistik gibi engelleri olan çocuklarımızın eğitim göreceği özel eğitim kurumlarımızın müstakil binalarda hizmet vermesi çok önemli. Öğrencilerimiz burada uzman öğretmenlerimiz tarafından ihtiyaç duyulan fiziki şartlar ile daha modern ve uygun şartlarda eğitim görüyorlar. Bu durum başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimiz içinde son derece önem arz ediyor ve öğrencilerimizin gelişiminde önemli bir rol oynuyor” dedi.

Denizli’de hayırseverlerin eğitim başta olmak üzere birçok alanda yaptıkları hayırlar ile sosyal sorumluluk, engelli bireylerin topluma kazandırılması ve devlet vatandaş işbirliği konusunda Türkiye’ye örnek olduklarını vurgulayan Vali Şükrü Kocatepe, “Denizli’de göreve başladığım günden bu yana hayırseverlerimizle sürekli olarak okul protokolü imzalıyoruz. Daha bugün birkaç hafta önce başlattığımız ‘Hayırseverler Ortaokulu’ projesi için 23. protokolümüzü imzaladık. Belediyelerimiz de ilçelerinde bulunan okulların çevre düzenlemeleri ve bakım onarımlarını üstleniyorlar. Bugün de yine hayırseverimizin desteği ile yapılacak olan Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi inşaatındayız. Hayırseverlerimiz Ali Abalıoğlu ve İsmet Abalıoğlu’na eğitime verdikleri bu önemli katkıdan dolayı tüm Denizlili hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Okulumuz tamamlandığında önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Bu vesileyle Denizlili müteşebbis hayırsever tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

2015 yılının Ağustos ayında inşaatının tamamlanması planlanan okul tamamı hayırsever tarafından karşılanmak üzere yaklaşık 2 milyon 500 bin liraya mal olacak.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV