23 Ekim 2020 Cuma

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Ak Parti’den Hdp’ye Saldırı Kınaması

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyı kınadı.Önceki gün HDP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyı kınamak amacıyla...

19 Nisan 2015 Pazar 11:47
Ak Parti’den Hdp’ye Saldırı Kınaması
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyı kınadı.

Önceki gün HDP Genel Merkezi’ne yapılan silahlı saldırıyı kınamak amacıyla yazılı bir açıklama yayımlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, demokrasilerde şiddetin yerinin olmadığını, bu tür davranışların demokrasi anlayışı içerinde kabul edilemeyeceğini dile getirdi. Saldırının demokrasiye yapıldığını anlatan Akar, açıklamasında, “Bu tür olayların yaşanması bizleri ziyadesi ile rahatsız etmiştir. Yapılan bu menfur saldırılar halkımızın gerçekleri daha net görmesine neden olmuştur. Bu saldırıları yapanların amacı yeniden şiddet ve kaos ortamı oluşturmaktır. Huzuru kaçırmaya çalışanlara karşı dirençli olacağız, kardeşlik mesajları vereceğiz. Güvenin ve istikrarın sağlandığı bir ortamda, böyle bir saldırının yaşanmış olması bizce manidardır. Siyasi partiler demokrasinin olmazsa olmazıdır. Herkes ve herkesim siyasi partilerin düşüncelerine saygı duymalıdır. Siyasi partinin düşüncesi, fikri ne olursa olsun kendini demokratik sistem içerisinde görebilmesi ve ifade edebilmesi demokrasinin ilerlemesi anlamında çok önemlidir. Siyasi partilere yönelik yapılan saldırıları kabul etmek mümkün değildir. Biz bu ülkede ve bölgede artık gerginlik ve şiddetin yaşanmasını istemiyoruz. Bir daha bu tür hadiselerin yaşanmaması en büyük temennimizdir. Seçim süreçlerinde kirli bir takım eller devreye girerler, provokasyon çıkarmaya çalışırlar, gerilimi artırmaya çalışırlar. Bu saldırının demokrasimizi ve istikrarımızı hedef aldığı açıktır. HDP Genel Merkezi’ne yapılan bu saldırıyı lanetliyor, tüm demokratik çevreleri duyarlı olmaya ve demokrasi çerçevesinde kınamaya davet ediyorum” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV