24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Konuralp Yatılı Kız Kur’an Kursu İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Daire Başkanı Recep Sönmez yapımı devam eden Konuralp Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatını yerinde inceledi.Kutlu Doğum Konferansı sebebiyle Düzce’de bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Daire...

17 Nisan 2015 Cuma 18:37
Konuralp Yatılı Kız Kur’an Kursu İnşaatı Hızla Devam Ediyor
Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Daire Başkanı Recep Sönmez yapımı devam eden Konuralp Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatını yerinde inceledi.

Kutlu Doğum Konferansı sebebiyle Düzce’de bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Atama Daire Başkanı Recep Sönmez, İl Müftüsü Selami Emen ile birlikte yapımı devam eden Konuralp Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatını ziyaret ederek çalışmaları yerinde izledi.

İnşaatın çalışmaları hakkında Başkan Recep Sönmez’e bilgiler veren Müftü Selami Emen, “Konuralp Mahallesinde açılışından bugüne kadar takriben 500 hafız yetiştiren ve 10 binden fazla talebeye Kur’an eğitimi veren Konuralp Kız Kur’an Kursunun 1999 Düzce depreminde üzerinden kat alınması ve yatak kapasitesinin yetersizliği yeni bina yapımını ihtiyaç haline getirdi. Yaklaşık 3 Milyon TL’ye mal olacak olan yeni bina Diyanet Vakfımız, Müftülüğümüz, bütün hayırseverlerimizin katkılarıyla ayağa kalkacaktır. İnşaata başlanalı 5 ay olmasına rağmen önemli mesafeler alındı. Hayırseverlerimizin desteği ve çalışanlarımızın büyük gayretleriyle önemli bir aşama kaydedildi. Gelecek nesillere güzel eserler bırakma çabasındayız” dedi.

İnceleme sonrası hayır işlerinin hiçbir zaman yarıda kalmadığını ifade eden Başkan Sönmez, “Çok güzel eserlerin yapılmasına ön ayak olmanız bizleri gururlandırmaktadır. Bu vesile ile hepinize teşekkür ederim. Başlayan hiçbir hayır işi yarım kalmıyor. İnsanımız bu işleri sahipleniyor. İnşallah bu tesisi en kısa zamanda tamamlayıp gelecek nesillere iyi bir müessese teslim etmiş olunur” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV