01 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Edirne Valisi Şahin, ’prof. Dr. Tayyip Gökbilgin Ve Edirne’ Sempozyumuna Katıldı

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezinde düzenlenen ‘Prof. Dr Tayyip Gökbilgin ve Edirne’ isimli sempozyuma katıldı.Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Prof. Dr. Tayyip Gökbilgin’in oğlu...

15 Nisan 2015 Çarşamba 17:22
Edirne Valisi Şahin, ’prof. Dr. Tayyip Gökbilgin Ve Edirne’ Sempozyumuna Katıldı
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezinde düzenlenen ‘Prof. Dr Tayyip Gökbilgin ve Edirne’ isimli sempozyuma katıldı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Prof. Dr. Tayyip Gökbilgin’in oğlu Altay Gökbilgin, akademisyenler ve öğrencilerin de katıldığı sempozyumda konuşan Vali Dursun Ali Şahin, "Edirne Türkiye açısından önemli bir şehir. Günün güzel başlaması insanın ömrünü bereketli kılar, bu nedenle böyle bir sempozyum düzenlediğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bugün onun ölümünün 33. yıl dönümde birlikte bulunuyoruz. O büyük insan Tayyip Gökbilgin hocamız hepimizden daha ileri görüşlü bir insan. Daha 1967 yılında Edirne’de üniversite kurulmasını öngörmüş. Bu düşünceden 17 sene sonra Edirne’de üniversite kurulmuş. Trakya Üniversitesi bugün 40 bin öğrenciye eğitim veren Türkiye’nin önemli üniversitelerinden biridir. Bu büyük şahsiyet Edirne için yazdığı bir makalede Edirne’nin ihtişamından bahsetmiş. Edirne’yi görmek sadece Selimiye’yi görmek demek değildir. Edirne’yi hazmetmek gerekir. Bu şehir Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmıştır. Edirne’de sadece Mimar Sinan’ın 15 eseri bulunmaktadır. Ben Edirne’yi ancak 9 ayda hazmedebildim. O yüce insan günün her saatini değerlendiren insan olmuştur" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV