26 Eylül 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Efod’tan ’işinin Ustaları’ Fotoğraf Sergisi

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD), Dilek Altay öncülüğünde kurulan ’İşinin Ustaları Atölyesi’ sergisi açtı.Sergiye Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Edirne Esnaf ve Sanatkarları...

15 Nisan 2015 Çarşamba 17:51
Efod’tan ’işinin Ustaları’ Fotoğraf Sergisi
Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD), Dilek Altay öncülüğünde kurulan ’İşinin Ustaları Atölyesi’ sergisi açtı.

Sergiye Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Belediye Başkan Yardımcıları Selçuk Çakır, Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Çiğdem Gegeoğlu ve davetliler katıldı. ’İşinin Ustaları Atölyesi’ kapsamında 41 yaşam 41 usta adı altında sergilenen fotoğraflar büyük beğeni ile gezildi.

EFOD Başkanı Serdar İyiiz, atölye çalışmalarının derneğin amiral gemilerinden olduğunu söyledi. İyiiz, "Bu çalışmalar kapsamında EFOD akademi diyebiliriz. Her atölyede fotoğrafla uğraşanlar yeni tecrübeler ediniyorlar. EFOD’un bünyesinde fotoğraf temel eğitim kursları devam ediyor. Bu kursta temel eğitim alan arkadaşlarımız bizim çalışmalarımıza katılabiliyorlar. Aynı zamanda ulusal boyutta yapılan fotoğraf yarışmalarına kursiyerlerimizi yönlendiriyoruz. Bu yarışmalarda başarılarla dönüyorlar. Katılan arkadaşlarımız binlerce ödüller alıyorlar bu yarışmalardan. Daha önce de belgesel anlamda açılan sergilerden birini bugün de açıyoruz. Kentimizde yaşayan ustalarımıza saygımızı belirtmek için böyle bir atölye çalışmasını gerçekleştirdik. Belgesel çalışmalar biraz zor çalışmalardır. Belgeselliği ön planda tutarken, diğer yandan fotoğraf adına estetik çekim gerçekleştiriyorsunuz. Emeği geçen atölye elemanlarıma, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a, Ticaret Borsasına Esnaf Odalarına, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’a ve Trakya Boru Yapı Market’e teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

EFOD Dilek Altay ’İşin Ustaları Atölyesi’nde Nehir Ağırseven, Aytül Atilla Günsel, Elif Çakıcı, Ayşegül Değirmencioğlu, Esma Gündoğdu, Numan Özgür Metin, Caner Özdemir, Nevlin Özkan, Alparslan Bolu, Münübe Yeprem ve Gül Yılmaz’ın çekmiş olduğu fotoğraflar sergilendi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV