27 Eylül 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

İmam Hatipli Öğrenciler En İyi Arapça Yarışında

Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından Türkiye genelindeki imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Arapça yarışmalarının il elemeleri sonuçlandı. Bölge birincileri ise Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi’ndeki yarışmalarda...

18 Nisan 2015 Cumartesi 14:39
İmam Hatipli Öğrenciler En İyi Arapça Yarışında
Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından Türkiye genelindeki imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Arapça yarışmalarının il elemeleri sonuçlandı. Bölge birincileri ise Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi’ndeki yarışmalarda birbirleriyle yarışacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün koordinesinde Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından Türkiye genelindeki imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Arapça yarışmalarının il elemeleri sonuçlandı. 6’ıncı Arapça Yarışmaları’nda şiir okuma, şarkı söyleme ve metin canlandırmada birinci olmak isteyen imam hatip ortaokullu 8 bin 67 öğrenci bin 401 videoyla yarıştı. İmam Hatip Ortaokulları arasında Türkiye genelinde düzenlenen ilk yarışma olan Arapça yarışmalarında öğrenciler Arapça Şiir Okuma, Arapça Hikaye Canlandırma ve Arapça Çocuk Şarkıları kategorilerinde yarıştı.

917 İmam Hatip Ortaokulundan bin 401 eserin değerlendirildiği yarışmalarda öğrenciler “Videonu Çek Gönder” ilkesi gereği yarıştıkları eserleri yarışma koordinasyon merkezine gönderdi. 45 seçici kurul üyesi tarafından bağımsız olarak değerlendirilen ve resmi Facebook sayfasından ilan edilen sonuçlara göre kazanan öğrenciler illerini temsil edecek.

02 Mayıs 2015 tarihine kadar illerini temsil edecek olan öğrenciler, kazanmış oldukları yarışma kategorilerinde videolarını yeniden çekerek yarışma koordinasyon merkezine gönderecek. Türkiye genelindeki tüm illerin 10 ayrı bölgede değerlendirileceği yarışmalarda bölge birincileri olan okullar 20 Mayıs 2015 tarihinde Türkiye finallerinde Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi’ndeki yarışmalarda fiilen birbirleri ile yarışacak.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV