29 Eylül 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Nişantaşı Üniversitesi Bakü’deki Akare Eğitim Fuarına Çıkarma Yaptı

Azerbaycan’da Akare Fuarcılık tarafından düzenlenen Eğitim Fuarı’na katılan Nişantaşı Üniversitesi, Azeri öğrenciler tarafında yoğun ilgi gördü.Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Akare Fuarcılık tarafından düzenlenen uluslararası...

18 Nisan 2015 Cumartesi 16:35
Nişantaşı Üniversitesi Bakü’deki Akare Eğitim Fuarına Çıkarma Yaptı
Azerbaycan’da Akare Fuarcılık tarafından düzenlenen Eğitim Fuarı’na katılan Nişantaşı Üniversitesi, Azeri öğrenciler tarafında yoğun ilgi gördü.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Akare Fuarcılık tarafından düzenlenen uluslararası eğitim fuarında, ziyaretçiler Türk Üniversitelerine yoğun ilgi gösterdi. Eğitim fuarına, Türkiye, ABD, Kanada, Malezya’nın da aralarında bulunduğu 20 e yakın ülkeden devlet ve özel eğitim kurumları katıldı. Özellikle Türk üniversitelerinin stantları önünde kuyruk oluşturan Azerbaycanlı öğrenciler en çok, iktisat alanına ilişkin bilgi aldı. Fuarda stant açan Nişantaşı Üniversitesi ise en çok ilgi gören stantlardan başında yer aldı.

Nişantaşı Üniversitesi, Erasmus+ Koordinatörü ve Uluslararası Öğrenci Danışmanı Ferhat Bilgin Önol, hedeflerinin Azerbaycan’daki öğrenci adaylarını İstanbul’a çekerek eğitim almalarını sağlamak olduğunu belirterek, ”Bu anlamda Uluslararası programlarımızı, İngilizce programlarımızı geliştiriyoruz. Bunun yanı sıra Türkçe programlarımızı da geliştiriyor, büyütüyoruz. Tüm Azerbaycan’daki arkadaşlarımızı Üniversitemize bekliyoruz. Ayrıca Erasmus+ programlarında geçen sene Erasmus’a dahil olarak geliştirmeye başladık. Yaklaşık 72’nin üzerinde, Avrupa da, okulla anlaşmamız var. Bu anlaşmalardaki başarımızı da uluslararası öğrenci platformuna taşımak istiyoruz, o anlamda da bütün uluslararası öğlencilerimize okulumuz açık. Yaklaşık 13 bine yakın öğrencimiz var ve bu sayı bu sene 20 bini bulacak. Çok mutluyuz ve Azerbaycan’daki arkadaşlarımızı Üniversitemize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Hitit Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler personeli Ali Saçak ise, ”Hitit Üniversitesi olarak Bakü’de Akare fuarcılık tarafından düzenlenen uluslararası eğitim fuarına katıldık. Hem yabancı uyruklu öğrenci sayısında hem de üniversitemizde yabancı uyruklu öğretim elemanı noktsında oldukça başarılı çalışmalar yapılmakta. Bizler de buradaki uluslararası fuarlara gelerek yapılan çalışmalarda Üniversitemizin ismini tüm dünyada duyuran tüm dünyaya hitap eder bir şekilde gelen ziyaretçilere anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Üniversiteyi yurt dışında okumayı planlayan Azerbaycanlı öğrenciler yoğun katılım gösterdiği Fuar 19 Nisan’da sona erecek.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV