26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Yabancı Dil Eğitimine Bir Destek De Uğur Eğitim Kurumları’ndan

Uğur Eğitim Kurumları, ilköğretimde etkin yabancı dil eğitimini desteklediğini açıkladı. Uğur Eğitim Kurumları, gündemde olan 5. sınıfta yabancı dil eğitimine ağırlık veren müfredat çalışmasını 2015-2016 eğitim/öğretim yılında...

17 Nisan 2015 Cuma 15:24
Yabancı Dil Eğitimine Bir Destek De Uğur Eğitim Kurumları’ndan
Uğur Eğitim Kurumları, ilköğretimde etkin yabancı dil eğitimini desteklediğini açıkladı. Uğur Eğitim Kurumları, gündemde olan 5. sınıfta yabancı dil eğitimine ağırlık veren müfredat çalışmasını 2015-2016 eğitim/öğretim yılında Uğur Orta Okulları’nda başlatıyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarında iki yabancı dil eğitimi vermeyi hedefleyen Uğur Okulları, ortaokul öğrencilerinin yoğun yabancı dil eğitim almasını desteklediğini açıkladı. 5. sınıfın hazırlık sınıfı yapılarak İngilizce eğitimi verilmesini destekleyen Uğur Eğitim Kurumları, bu vasıtayla İngilizce bilme zorunluluğunun erken yaşlarda çözülebileceğini savundu. Uğur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Lokman Durak, “İlköğretim sınıflarında yabancı dil eğitiminin yoğun verilmesi halinde dünyayı tanıyan ve daha hızlı okuyan; keşfetmeye, keşfedileni anlamaya çaba gösteren gençler yetişeceğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Uğur Okulları Akademik Kurulu İngilizce bölümü üyesi İrem Toker, yabancı dil eğitiminin küçük yaşta verilmesinin desteklenmesini ve bu yolda adımlar atılması gerektiğini söyledi. Toker ayrıca, 11 yaşın yabancı dil eğitimi için en uygun yaş olduğunu ve doğru müfredat ve sistemle öğretilen yabancı dilin öğrencinin kişisel gelişime oldukça faydalı olduğunu belirtti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV