30 Ekim 2020 Cuma

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Dr. Tarık İhsan Şahin’in ’kırk’ İsimli Şiir Kitabı Çıktı

Sağlık alanında yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Dr. Tarık İhsan Şahin’in kaleme aldığı ’Kırk’ isimli şiir kitabı çıktı.Yozgat, Ankara ve Elazığ’da hekimlik yapan 43 yaşındaki Elazığlı doktor Tarık...

14 Nisan 2015 Salı 10:37
Dr. Tarık İhsan Şahin’in ’kırk’ İsimli Şiir Kitabı Çıktı
Sağlık alanında yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Dr. Tarık İhsan Şahin’in kaleme aldığı ’Kırk’ isimli şiir kitabı çıktı.

Yozgat, Ankara ve Elazığ’da hekimlik yapan 43 yaşındaki Elazığlı doktor Tarık İhsan Şahin, meslek hayatına özel sektörde devam ederken, sağlık alanında önemli çalışmalara imza attı. Zaman zaman dergi ve gazetelerde yazdığı şiirleri 2015 yılı içerisinde bir kitapta toplayan Şahin, ’Kırk’ isimli şiir kitabını çıkardı.

Kendisinin küçük yaşlarda türküler dinlemesiyle şiire yöneldiğini belirten Şahin, "İlk şiirimi de 1989 yılında yazmıştım. O şiirimde dergide yayınlanınca şiire olan tutkum ve düşkünlüğüm daha fazla arttı. En güzel şiirlerin Anadolu’da söylenen Türküler olduğuna inanıyorum. Hepsinin bir hikayesi, hepsinin bir yaşanmışlığı var. Anadolu da her evde bu türküler söylenir, dinlenir, bebekken çocukken bu sözler ninnilerde eşlik eder. Bende her Anadolu çocuğu gibi türkülerle büyüyen ve yetişen insanım. İlk tutkum da bu türkülerle başladı. Dinlemeye ve okumaya ardından da yazmaya başladım" dedi.

Kendisini şair olarak nitelendirmediğini ifade eden Şahin, "Sadece şiir denizinin etrafında gezinen yalın ayak kumsalda denizin suları ile ayaklarını ıslatan insanım. O denizin çok büyük gemileri, kaptanları ve amiralleri var. Biz bunlardan birisi olarak kendimizi görmüyoruz. Ama o gemileri denizin kenarında izleyen ve bundan büyük bir haz duyarak, kumsaldan ayrılamayan bir kişi olarak kendimi tanımlıyorum" diye konuştu.

Şiir kitabına adını verdiği ’Kırk’ isminin 40 yaşına geldiğinde hayatın muhasebesini yapan 40 satırdan oluşan şiirden geldiğini ve içerisinde 40 şiirin olduğunu anlatan Şahin, şiir kitabının çıkmasının ardından roman yazmaya başladığını ve ilk fırsatta da bu ikinci kitabı çıkarmayı düşündüğünü sözlerine ekledi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV