01 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Erzincan’da Kutlu Doğum Haftası Konferansı Verildi

Erzincan İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesi’nin birlikte hazırladığı Kutlu Doğum Konferansı “Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” konusu ile 13 Şubat Kapalı Spor Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.Davetliler...

15 Nisan 2015 Çarşamba 17:55
Erzincan’da Kutlu Doğum Haftası Konferansı Verildi
Erzincan İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesi’nin birlikte hazırladığı Kutlu Doğum Konferansı “Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” konusu ile 13 Şubat Kapalı Spor Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Davetliler Salon girişinde karanfillerle ve Kutlu Doğum anısına “Hz. Peygamber (s.a.v) Gibi Yaşamak” adıyla hazırlanan kitapların dağıtılmasıyla karşılandılar.

Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman’ın misafir konuşmacı olarak katıldığı programa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman, Belediye Başkan Vekili Halit mutlu, İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Ağır Ceza Reisi Oğuz Dik, İlahiyat Fakültesi Dekanı Mustafa Alıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Sivil Toplum Kuruluş Örgüt Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldılar.

Program, Recep Demir erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Nur Muhammed Coşkun’un Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Müftülük İlahi Korosu’nun seslendirdiği eserlerin ardından İl Müftüsü Yavuz Karabayır Açılış konuşması yaptı.

Daha sonra ise Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman, “Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” konulu konuşmalarını sundular.

Misafir konuşmacının sunumunun ardından, 04.04.2015 tarihinde Erzincan ortaokul ve liseleri arasında yapılan Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri yarışmayı kazanan öğrencilere takdim edildi.

Ortaokul ve lise öğrencilerinden birinci olanlara birer tam altın, 100 ? Hediye Çeki ve bazı kitaplar hediye edildi. Yarışmada ikinciliği elde edenlere, yarım altın, 100 ? Hediye Çeki ve bazı kitaplar hediye edildi. Üçüncülüğü kazananlara ise, çeyrek altın, 100 ? Hediye Çeki ve bazı kitaplar hediye edildi. Sıralamaya giren diğer 12 öğrenciye ise çeşitli kitaplar armağan edildi. Program, ödüllerin sahiplerini bulmasıyla sona erdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV