31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Kadın Çifçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın koordinasyon ve desteği, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nün işbirliği...

14 Nisan 2015 Salı 15:40
Kadın Çifçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın koordinasyon ve desteği, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü’nün işbirliği ile organize edilen “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor” programı; Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğünde yapılan açılış töreniyle başlatıldı.

Düzenlenen törene İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sırrı Yılmaz, Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürü Birol Karadoğan, teknik personel ve kadın çiftçiler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürü Birol Karadoğan, toplumda kadının rolüne değindi. Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürü, tarım sektöründe kadının etkin bir rol üstlendiğini belirterek, tarımdaki yeniliklerin topluma yansıtılmasında da kadın çiftçilerin aktif bir rol üstleneceğine inandığını söyledi.

Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sırrı Yılmaz ise konuşmasında “Hayata geçirilen proje Araştırma Enstitüleri ve istasyonlarının bulunduğu Edirne, Manisa, Yalova, Isparta, Aydın, Eskişehir, ve Adana illerinde uygulanan bir yayım programından oluşuyor. Proje ile kaliteli ve verimli üretim için, tarımsal yeniliklerin kadın çiftçiler aracılığıyla yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulmasının amaçlandığı, iki aşamalı olarak yürütülecek olan programa; 2015 yılı itibarıyla başlandığı, modern meyvecilik, sera ve örtüaltı yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştiriciliği ve sebze olarak kullanılan yabani bitkiler ve baharat bitkileri olmak üzere dört başlık altında verilecek eğitimlerin teorik ve uygulamalı olarak 8 gün süreceği, 2016 yılında ise verilen eğitimler ışığında Bakanlığın ayırdığı bütçe dahilinde projeler hazırlanacağı bildirildi” diye konuştu.

Kadın çiftçilerin eğitim programına önümüzdeki günlerde de pratik eğitimlerle devam edileceği öğrenildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV