24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Yaratıcı Zihinler Ekibi Erzincan’da

Yeni fikirler ortaya koyabilen, ortaya koyduğu fikirleri bir ürüne dönüştürebilen bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan “Yaratıcı Zihinler Ekibi” Erzincan’da.Yeni fikirler ortaya koyabilen, ortaya koyduğu fikirleri bir ürüne dönüştürebilen...

17 Nisan 2015 Cuma 18:18
Yaratıcı Zihinler Ekibi Erzincan’da
Yeni fikirler ortaya koyabilen, ortaya koyduğu fikirleri bir ürüne dönüştürebilen bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan “Yaratıcı Zihinler Ekibi” Erzincan’da.

Yeni fikirler ortaya koyabilen, ortaya koyduğu fikirleri bir ürüne dönüştürebilen bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan “Yaratıcı Zihinler Ekibi” Erzincan’a geldi. Erzincan’a olan ziyaretinde ilk olarak Erzincan Valiliğini ziyaret eden ekip Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Vali Kahraman’a “Yaratıcı Zihinler Ekibinin” yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini ifade eden Vali Kahraman ise ekibin önemli projelere imza attığını belirterek ekibe çalışmalarında başarılar diledi. Vali Kahraman, günün anısına ekibe bakır işlemeli tabak hediye etti.

Valilik ziyaretinde görüşmelerin ardından ekip üyelerin Erzincan’da gerçekleştirecekleri “Bilim Sirki” öncesi Vali Kahraman’a sunum yaptı. Sunumda oluşturulan Robot, Bilim ve 3D tasarım atölyeleri hakkında bilgi veren ekip üyeleri bu atölyelerde eğitim gören öğrencilerin kazanacağı beceriler hakkında bilgi verdiler.

Sunumun ardından Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen Bilim Sirkine katıldı. Vali Yardımcısı Fatih Kaya, ilgili kurum yetkilileri ve öğrencilerin katıldığı Bilim Sirkinde ekip üyeleri yaptıkları deneylerle ve 3D yazıcı ile yapılan baskılarla öğrencileri şaşırttılar. Öğrencilerin günlük hayatlarında gördükleri, kullandıkları malzemelerle basit deneyleri bir gösteriye dönüştüren Yaratıcı Zihinler Projesi ekibi, öğrencilere heyecanlı anlar yaşattılar.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV