27 Ekim 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Oltu Bölge Trafik Amirliğinden Güvenli Traktör Kullanımı Eğitimi

Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği sorumluluk bölgesi olan Göle yolu ve Narman yolu üzerinde baharın gelmesi ile birlikte trafiğe çıkan traktör sayısının artmasıyla çiftçileri ve traktör sürücülerini traktör kazalarına karşı...

19 Nisan 2015 Pazar 09:27
Oltu Bölge Trafik Amirliğinden Güvenli Traktör Kullanımı Eğitimi
Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği sorumluluk bölgesi olan Göle yolu ve Narman yolu üzerinde baharın gelmesi ile birlikte trafiğe çıkan traktör sayısının artmasıyla çiftçileri ve traktör sürücülerini traktör kazalarına karşı uyardı.

Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği personeli özellikle çiftçilerin yoğun olarak oturdukları kahvehaneleri tek tek dolaşarak çiftçilere broşürler dağıtıp eğitim ve bilinçlenmeleri konusuna ağırlık veriyor.

Traktör kullanan çiftçi sürücülere römorklarının arka kısımlarında mutlaka iki tane reflektör takılı olması gerektiğini anlatan Bölge Trafik Amirliği personeli, gece ve gündüz traktör kullanımlarında sarı tepe lambalarını mutlaka yakmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundular.

Özellikle römorklarda stop lambası ya da reflektör olmamasının dengesiz ve aşırı yükleme ile römorkta insan taşınmasının trafikte tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği personeli, tarımda kullanılan ve en önemli makine konumunda bulunan çiftçinin neredeyse hemen her şeyi olan traktör sayısının 2014 yılı sonu verilerine göre Erzurum’da 16 bin olduğunu ifade ettiler.

Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği personeli, amaçlarının çiftçilerin kazalara yol açmadan traktörlerini sürmesi olduğunu kaydederek, reflektörsüz ve ışık donanımı eksik traktörün karayolunda seyreden diğer sürücüler için ölümcül kazalara neden olduğunu aktardılar.

Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği olarak Trafik Haftası etkinliklerine yöredeki çiftçileri de dâhil ettiklerini belirten personel “Tüm sürücülerin kurallara riayet etmelerini istiyoruz. Traktörlerin ulaşım aracı olarak değil de tarımda yük taşıma aracı olarak kullanılmasının kazalarda can kaybını önleyeceğine inanıyoruz” dediler.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV