25 Ekim 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Giresun Belediyesi’nin Borcu 46 Milyon Tl’ye İndi

Giresun Belediye Meclisi Nisan Ayı ikinci toplantısı Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında toplandı.AK Parti grubu adına Giresun Belediyesi 2014 yılı faaliyet raporu üzerinde konuşan Meclis Üyesi Fahri Uzun, raporun tamamının incelendiğini...

08 Nisan 2015 Çarşamba 18:09
Giresun Belediyesi’nin Borcu 46 Milyon Tl’ye İndi
Giresun Belediye Meclisi Nisan Ayı ikinci toplantısı Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında toplandı.

AK Parti grubu adına Giresun Belediyesi 2014 yılı faaliyet raporu üzerinde konuşan Meclis Üyesi Fahri Uzun, raporun tamamının incelendiğini belirterek, “Parti grubu olarak burada kamuoyunu aydınlatmak ve çalışmalara başka gözden bakış getirmek istiyoruz. Giresun Belediyesi’nin gelir kalemleri oldukça fazla. Ancak belediyenin gelir artırıcı çalışmaları yeterli değil. Gelir sağlansın dediğimizde arsa satışı akla geliyor. Bütçenin yüzde 30 oranında şişkin olduğunu görüyoruz. Bu bütçe ile yılda 7-8 milyon liralık yatırım yapılmalı. Bu faaliyetlerin hiçbir kalemini kamuoyu adına kabul etmiyoruz. Vatandaşın sağladığı kaynak, vatandaşa hizmet olarak dönmelidir” dedi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Belediyesi’nin yılbaşından sonra borcunun 46 milyon liraya indiğini belirterek, "Değerli meclis üyeleri Giresun Belediyesi en fazla büyüme oranını yakalamıştır. 2009 yılında bütçe 33 milyon lira, borç ise 26 milyon liraydı. Biz bu tablo ile yönetimi devraldık. Yıllık ortalama yüzde 21 büyüme oranı ile 2014 bütçemiz 100 milyon lira, borcumuz ise 55 milyon liradır. Yılbaşından sonra borcumuz 46 milyon liraya inmiştir. Tabi bu arada 33 milyon lira alacağımız var. Bütçenin büyüme oranı ile personel sayımızda büyümüştür. Hatırlayın, bizim için ’çalışanın maaşını ödeyemez, borç batağında’ diye propaganda yapıldı. Bugün Giresun Belediyesi ekonomisi en iyi belediyeler arasında ilk sıradadır. Hem yatırım yapıyoruz, maaşları ödüyoruz. Hem de hizmet üretiyoruz. Yeni yola başladık. Keşap Durağı, Otopark ev, Meydan Projesi geçen hafta kurulda onaylandı. 34 yeni araç alıyoruz. Bir vidanjör 700 bin lirayı buluyor. Belediye sudan, kaldırımdan, yoldan, cenazeden her şeyden sorumlu. Bu bütçe her kaleme hizmet üretiyor. Sular idaresi için tadilat projesi hazırlandı. Neredeyse 1 milyon liralık yatırım. Toplam 300 km, su, yağmur suyu, kanalizasyon, altyapı yatırımı yaptık. Hayal denilen AB Altyapı Projesi bu yılın sonunda ihaleye hazır hale gelecek. 100 milyon liralık bir bütçe. Bu şehirde elektrik kesildiğinde artık su kesilmiyor. En fazla otoparkı, çocuk parkını, yolu, istimlaki biz yaptık. Ekonomisi en iyi belediyeler arasındayız. Biz yıllık değil Giresun’un geleceğini planlıyoruz" dedi.

Başkan Kerim Aksu’nun konuşmasının ardından 2014 yılı belediye faaliyet raporu oylanarak kabul edildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV