24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Gümüşhane Şehir Logosu Seçilemedi

Gümüşhane’de düzenlenen şehir logosu yarışmasında seçici kurul, 2 günlük çalışması sonucunda herhangi bir eserin kentin doğal, tarihi ve turistik dokusunu tam anlamıyla ön plana çıkartan bir tasarım olmadığına karar vererek, yarışmayı...

17 Nisan 2015 Cuma 19:51
Gümüşhane Şehir Logosu Seçilemedi
Gümüşhane’de düzenlenen şehir logosu yarışmasında seçici kurul, 2 günlük çalışması sonucunda herhangi bir eserin kentin doğal, tarihi ve turistik dokusunu tam anlamıyla ön plana çıkartan bir tasarım olmadığına karar vererek, yarışmayı sonlandırdı.

Valilik web sitesinde konuyla ilgili bir de açıklama yapılırken, 14 Nisan Salı günü ilk toplantısını gerçekleştiren Seçici Kurul, ön değerlendirme ve alınan bir takım prensip kararlarının ardından 15 Nisan Çarşamba günü de çalışmalarına devam etti.

Yarışmaya katılan 276 eser içerisinde, kentin doğal, tarihi ve turistik dokusunu tam anlamıyla ön plana çıkartan bir tasarım olmadığına kanaat getiren kurul üyeleri, Teknik Şartnamede yer alan, “Seçici Kurul, herhangi bir eseri seçme konusunda tamamen serbesttir. Uygun görmemesi halinde hiçbir eseri seçmeyebilir.” maddesi gereğince kamuoyunun takdirine sunulabilecek herhangi 3 eser olmadığına ve yarışmanın bu aşamada neticelendirilmesine oy birliği ile karar verdi.

Yarışmaya katılan 276 eserin teknik şartnamede yer alan “CD/DVD’ler ve A4 kâğıtları ayrıca iade edilmeyecek ve seçici kurul gözetiminde imha edilecektir” maddesi gereğince tüm kurul üyelerinin gözetiminde imha edilecek.

Kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri başta olmak üzere, “Gümüşhane” kimliği altında faaliyet gösteren resmi ya da özel bütün paydaşların, arzu etmeleri halinde her türlü iş ve işlemlerinde kullanmalarını sağlamak üzere, kentin; doğal, tarihi ve turistik dokusunu ön plana çıkartan bir logo tasarımı gerçekleştirmek ve bu sayede şehrin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Şehir Logo Tasarım Yarışması 6 Mart Cuma günü başlamış, 9 Nisan 2015 tarihine sona ermiş ve 114 farklı rumuz tarafından toplam 276 eser katılmıştı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV