25 Ekim 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Kayserili Bağışçılardan Babunnur Kampına 100 Tonluk Su Depoları

Kış aylarında ağır bombardımandan kaçan Suriyeliler için ülke içerisinde kurulan Babunnur kampı için Kayseri’den 100 tonluk su deposu gönderildi.Halep’e bağlı Babunnur çadır kentinde yaklaşık olarak 12 bin Suriyeli mağdur sığındı....

17 Ağustos 2014 Pazar 11:13
Kayserili Bağışçılardan Babunnur Kampına  100 Tonluk Su Depoları
Kış aylarında ağır bombardımandan kaçan Suriyeliler için ülke içerisinde kurulan Babunnur kampı için Kayseri’den 100 tonluk su deposu gönderildi.

Halep’e bağlı Babunnur çadır kentinde yaklaşık olarak 12 bin Suriyeli mağdur sığındı. Kayseri’den daha önce gelen İHH temsilcilerinin tespitleri sonucunda su deposu ihtiyacının belirlenmesinden sonra bu ihtiyacın giderilmesi için çalışmalar başlatılmıştı. Kısa süre içerisinde bu sıkıntının çözüme kavuşturulması adına 60 ve 40 ton olmak üzere iki ayrı su deposu Kayseri’den TIR’lara yüklenerek İHH Kilis ofisinde bulunan lojistik merkezine ulaştırıldı. İHH tarafından su depolarının biran önce kamp halkının hizmetine girmesi için çalışmaları hızlandırıp aynı gün içerisinde Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Babunnur çadır kentine ulaştırdı.

Babunnur çadır kentinde kalan sığınmacılar su depolarını gördüklerinde temiz su içirecekleri için çok mutlu oldukları gözlenirken, su depolarının kurulumları kısa süre içerisinde sona ermesi için çalışmalar devam ettiği bildirildi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV