24 Eylül 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Bilecik : Hatay denildiğinde akla “barış ve huzur” geliyor

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Hatay Birlik Vakfı’nın Ankara’da düzenlediği yemekli toplantıda hemşehrileri ile bir araya geldi.

11 Mayıs 2018 Cuma 14:59
Bilecik : Hatay denildiğinde akla “barış ve huzur” geliyor
 TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Hatay Birlik Vakfı’nın Ankara’da düzenlediği yemekli toplantıda hemşehrileri ile bir araya geldi. Yaklaşık iki ay önce planlaması yapılan toplantı Ankara Palas Devlet Konukevi'nde gerçekleşti. Hatay Birlik Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti üyeleri ile çok sayıda Hataylı’nın bulunduğu toplantıya eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hataylı üst düzey bürokratlar ve iş adamları katıldı.Toplantının açılış konuşmasını yapan Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer, Vakfı Ankara’da yaşayan Hataylılar olarak kurduklarını ve en önemli hedeflerinin başarılı ancak maddi sorunlar yaşayan öğrencilere burs sağlamak olduğunu belirtti. Şu anda yüzden fazla Hataylı öğrenciye burs verdiklerini kaydeden Aydeğer, Bilecik’i aralarında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aydeğer, “Hataylı bir hemşehrimizin TÜSİAD gibi bir kurumun başında olmasından büyük onur duyuyoruz, eğer çalışırsak ulaşamayacağımız hedefin olmadığına inanıyorum” dedi. Erol Bilecik’ten çok aranan ancak 3 yıl önce tükenen Süheyl Budak tarafından yazılan “Antakya Mutfağı” isimli kitabın yeniden basımı konusunda destek isteyen Aydeğer, “Kitapta Hatay’a özgü 650 yemek tarifi bulunuyor, çok maliyetli olduğu için bitmesine rağmen yeniden basılamadı” dedi.Daha sonra kürsüye gelen TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, kitabın basımını memnuniyetle üstleneceğini bildirdi. Giderlerin tamamını şahsen karşılayacağını kaydeden Bilecik, 3 bin adet kitabın basımının en kısa sürede gerçekleştirileceğini kaydetti.

Konuşmasında Hataylı hemşehrilerine "Zor zamanlar geliyor ama geçeceği konusunda da şüphe yok" diyen Bilecik böyle dönemlerde herkesin pozitif olmasına ihtiyaç olduğunu vurguladı. Bilecik, "Mevlana şöyle diyor emek ver kulak ver ama hiç bir zaman bos verme… Bütün hayatım boyunca insan ilişkilerine önem verdim. İyi dostluk biriktirmek ana servettir” dedi. Hatay denildiğinde insanların aklına “barış ve huzur” geldiğini kaydeden Bilecik şöyle konuştu;

“Nice inançlara beşiklik etmiş çok önemli bir şehir Hatay. Şüphesiz, Hatay denilince insanların sizi sarıp sarmalayacağı, birçok farklı kültürün birbirine karıştığı ama kimsenin birbirine de karışmadığı kentten bahsediyoruz. Ülkemizde yaşanan onca siyasi belirsizliğe rağmen büyüyen bir ekonomimiz var ve TÜSİAD olarak yüzde 6 bir büyüme öngörüyoruz. Ekonomide yeni bir kalkınma zamanı. Siyasi otoriterle TÜSİAD olarak yakınen konuşuyoruz. Türkiye'nin içinde bulunduğu en büyük sorun enflasyon ama güçlü bir ekonomi yönetimi bunun üstesinden gelecektir. Bugün piyasada güven verici sözlere ihtiyacımız var ve bu söylemlerle enflasyon yüzde 5-6 ya düşüebilir" dedi. Hataylı birçok kişinin Türkiye’de önemli görevlerde bulunduğunun altını çizen Bilecik, “hayal kurmamız gerekiyor, başarıya giden yol orada başlıyor, bunun için çok çalışmalı, akılcı olmalıyız” diye konuştu.

Bilecik: "Bu sene o sene olsun"

Birinci Lig'e yükselen Hatayspor'un şampiyonluğunu kutlayan Erol Bilecik, “Şehre moral olan bu şampiyonluk için yöneticilere ve futbolcularımıza tebriklerimi iletiyorum. Hatay her şeyi başarabilecek güçte... Bu sene o sene olsun dedikleri 2018, Hatay için öyle bir sene olsun. Tüm kulvarlarda başarılar elde edileceği bir yol olsun. " dedi.

Hatay sözkonusu ise gerisi teferruattır”

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Hüseyin Yayman da yaptığı kısa konuşmada, Erol Bilecik’i toplantıya davet ettiklerinde hemen memnuniyetle kabul ettiğini belirterek Bilecik’e teşekkür etti. Hatay Birlik Vakfı’nın çalışmalarını desteklediklerini ve öğrencilere verilen bursun çok önemli olduğunu vurgulayan Yayman, “Vakfı çalışmaları dolayısıyla kutluyorum, her yerde şunu söylüyoruz; Hatay söz konusu ise gerisi teferruattır. Bugüne kadar Hatay için çalıştık bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Hataylılar Her yerde

İş dünyasından çok sayıda ismin katıldığı davette konuşma yapan Hataylı İş Adamı İbrahim Seyfettinoğlu da yeni yatırımlar yaptıklarını belirterek, "Dünyanın her tarafında iş yapıyoruz, gittiğim her yerde Hataylı gördüm. Ben de Antakyalı olmaktan Hataylı olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV