06 Temmuz 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

DOĞAKA Toplantısı Hatay’da Yapıldı

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Hatay’da yapıldı.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 11:00
DOĞAKA Toplantısı Hatay’da Yapıldı
 Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Hatay’da yapıldı. Savon Otelde düzenlenen toplantıya, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Hatay Valisi Erdal Ata, Kahramanmaraş Valisi Vadettin Özkan ile DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız katılım gösterdi.

,
DOĞAKA Yönetim Kurulu başkanı Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, yaptığı açıklamada ajansın yaptığı faaliyetler ile ilgili bilgi verdi. Ajansın 2018 Yılı Çalışma Programı çerçevesinde faaliyetlerine devam ettiğini dile getiren Coşkun, “Kar amacı güden işletmelerin yararlanabildiği ve bölgemizin imalat sanayinin geliştirilmesine yönelik olan Sürdürülebilir Üretimin Geliştirilmesi ve Yenilikçilik Mali Destek Programı'na Hatay ilinden 81, Kahramanmaraş ilinden 71 ve Osmaniye ilinden 28 olmak üzere toplam 180 adet başvuru alınmıştır. Programın toplam bütçesi 15 Milyon TL olmasına karşılık, alınan proje başvurularındaki toplam talep miktarı 62 Milyon TL.dir” ifadelerine yer verdi. Coşkun, bölgedeki turizm kaynaklarının altyapılarının iyileştirilmesine yönelik ilan edilen Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programına Hatay ilinden 20, Kahramanmaraş ilinden 18 ve Osmaniye ilinden 7 olmak üzere toplam 45 adet başvuru alındığını aktardı.

ÇİFTÇİLİĞE EN FAZLA BAŞVURU HATAY’DA

Ajans tarafından ilk kez ilan edilen ve Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı kişiler ile işletmelerin başvuru yapabildiğinin söyleyen Coşkun, “Seracılığın Geliştirilmesi Mali Destek Programına Hatay ilinden 14, Kahramanmaraş ilinden 4 ve Osmaniye ilinden 2 olmak üzere toplam 20 adet başvuru alınmıştır. Bölgede artmaya başlayan seracılık yatırımlarının desteklenmesi amacıyla ilan edilen seracılık programının destek bütçesinin 5 Milyon TL, alınan projeler karşılığında talep edilen destek miktarının 5 Milyon 960 Bin TL’dir.” Dedi. Coşkun ayrıca, 9-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında İzmir’de yapılacak olan Olivetech Zeytin ve Zeytinyağı Fuarına DOĞAKA olarak katılım göstereceklerini de belirtti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV