06 Temmuz 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Şifa için Hassa'ya akın ediyorlar…

Hassa'da volkanik arazideki doğal göllerde yaşayan sülükler yöre halkı kadar, kent dışından gelip rahatsızlıklarına şifa arayanların uğrak yeri haline geldi.

05 Mayıs 2018 Cumartesi 18:46
Şifa için Hassa'ya akın ediyorlar…
 Hassa'da Mazmanlı Hanovası Mahallesi’nde volkanik arazi üzerinde bulunan doğal göllerdeki sülükler, alternatif tıpta şifa kaynağı olarak ilgi görüyor. Rahatsızlıklara iyi gelmesi kulaktan kulağa yayılan sülüklü gölün ünü son günlerde kent dışına kadar taştı.


Yöre halkı, sülüklerin özellikle varis ve ayakta şişkinlik gibi birçok rahatsızlıklarında şifa verdiğini ifade ederek bugün burası kent dışından insanların akınına uğramaya başladığını söyledi.Yere halkı, buraya Ankara’dan Mersin’den Adana’dan Alanya’dan, dört bucaktan gelen insanların olduğunu belirterek “Rahatsızlığı olup da göl giriyor, ayaklarına sülükler yapışıp, emerekten tedavi ediyor” dedi.
Sülüklü gölden şifa bulmak için her yıl geldiklerini vurgulayan vatandaşlar da “Biz her sene buraya geliyoruz. Göle girdiğimizde, sülükler kan alacak yeri buluyor ve emmeye başlıyor. Çıktığımızda ise çok rahatlamış olarak çıkıyoruz. Sülükler insanın ayaklarına, bacaklarına yapışıp, hastalıklı bölgeyi emiyor. Ayrıca kandaki hastalıklı iltihabı da çekip, şifa veriyor. Varis hastası olanlar, ayağında şişlik olan insanlar da burada şifa buluyor” diye konuştular.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV