06 Temmuz 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Vakıflar Haftası “Vakıf Kuran Kadınlar” temasıyla kutlanacak

Hatay Valisi Erdal Ata, bu yıl 07-12 Mayıs tarihleri arasında " Vakıf Kuran Kadınlar" temasıyla kutlanacak olan Vakıf Haftası dolayısıyla Vakıf Haftası Kutlama Komitesini makamında kabul etti.

07 Mayıs 2018 Pazartesi 14:38
Vakıflar Haftası  “Vakıf Kuran Kadınlar” temasıyla kutlanacak
 Ziyarette Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu’nun yanı sıra Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mehmet Yıldıran, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, Vakıflar Müfettişi Bayram Ali Kılıç, Vakıflar Bankası Müdürü Uğur Durmuş ve beraberindeki heyet katılım gösterdi.Osmanlı döneminde başlayıp günümüze kadar devam eden süreçte vakıflar ve vakıfları oluşturan hayırseverlerin toplumda önemli hizmetler verdiğini,bu nedenle vakıfların kültürümüzde ayrı bir yeri olduğunu söyleyen, Vali Ata;“ Bugün baktığımız zaman vakıfların mülkiyetinde olan eserlerin birçoğunun Osmanlı döneminde kurulmuş olan vakıflardan süregeldiğini görüyoruz. Vakıflar bugün eğitimden sağlığa, şehircilikten sosyal yardımlaşmaya kadar birçok alanda önemli fonksiyonları yerine getiriyor’’dedi.Vali Ata,son 15 yıldır ülkemizde Vakıflar Genel Müdürlüğü ülkemizde bir çok eseri restorasyon çalışmalar ile yeniden hayata kazandırdıklarını, belirterek;“Vakıflar Genel Müdürlüğümüzü başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile daha birçok eserimizin kurtarılacağına inanıyorum” diye konuştu.

Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mehmet Yıldıran; Vali Ata’ya kendilerini kabulünden dolayı memnuniyetini dile getirerek teşekkürlerini iletti. Vakıflar Haftası kutlama etkinlikleri hakkında bilgiler verdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV