31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Iğdır Üniversitesi’nden “mevlana Değişim Programı” Protokolü

Iğdır Üniversitesi ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında “Mevlana Değişim Programı” kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.Nahçıvan Devlet Üniversitesi Senato Odası’nda imzalanan protokol törenine Iğdır Üniversitesi Rektörü...

10 Nisan 2015 Cuma 15:02
Iğdır Üniversitesi’nden “mevlana Değişim Programı” Protokolü
Iğdır Üniversitesi ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında “Mevlana Değişim Programı” kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Senato Odası’nda imzalanan protokol törenine Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muharremov Salih Haydaroğlu ile her iki üniversitenin rektör yardımcıları, genel sekreterleri ile üniversite temsilcileri katıldı. İmza töreninde kısa bir konuşma yapan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, tek millet iki devlet olan Türkiye ve Azerbaycan’ın sadece ekonomik ve siyasi değil, eğitim alanındaki anlaşmalarla da birbirini tamamladığına değindi. Iğdır Üniversitesi hakkında bilgiler veren Rektör Yılmaz, Iğdır Üniversite’nin Türkiye’nin en doğusunda ve Ağrı Dağı’nın eteğinde kurulduğuna vurgu yaparak, eğitim kalitesi yönünden de her geçen gün büyük bir ivme kazandığını söyledi. Rektör Yılmaz; “İki üniversite arasındaki sıcak ilişkiler, bugün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Bilimsel ve kültürel seviyedeki ilişkilerimizi üste seviyede tutacağız. Söz konusu olan iş birliklerinin artırılması ve ilerletilmesi hususunda da elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muharremov Salih Haydaroğlu ise, Iğdır Üniversitesi ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasındaki ilişkilerin Iğdır Üniversitesi’nin kuruluşundan hemen kısa bir süre sonra başladığını söyleyerek, bu ilişkilerin tüm samimiyetiyle artarak devam ettiğini söyledi. Muharremov, “Biz de Iğdır Üniversitesi’yle olan ilişkilerimize önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muharremov Salih Haydaroğlu, Mevlana Değişim Programı kapsamında hazırlanan protokolü imzalayarak bu protokolün her iki üniversite için hayırlı olması temennilerinde bulundular.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saleh Muharremov, Rektör Prof. Dr. Yılmaz ve beraberindeki heyete üniversite televizyonu, fakülteler, laboratuarlar ve Nahcivan radyosunu gezdirerek bilgiler verdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV