31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

(özel Haber) Parmaklarını Kaybeden Piyaniste Hayat Öpücüğü

Niğde Üniversitesi’nde müzik bölümünde okurken 2012 yılında yaz tatilinde çalıştığı perde imalathanesinde elini elektronik makasa kaptıran 22 yaşındaki Emre Candoğdu, kazada üç parmağını kaybetti. Sadece derinin tuttuğu parmaklarıyla...

27 Eylül 2014 Cumartesi 15:25
(özel Haber) Parmaklarını Kaybeden Piyaniste Hayat Öpücüğü
Niğde Üniversitesi’nde müzik bölümünde okurken 2012 yılında yaz tatilinde çalıştığı perde imalathanesinde elini elektronik makasa kaptıran 22 yaşındaki Emre Candoğdu, kazada üç parmağını kaybetti. Sadece derinin tuttuğu parmaklarıyla birlikte arkadaşları tarafından Niğde Devlet Hastanesi’ne acil servisine getirilen Emri Candoğdu, burada ilk müdahale olarak parmakları dikildi.

Kazada üç parmağını kaybeden ve aynı gün aynı hastanede Plastik, Rekonsrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Atilla Fesli tarafından ameliyata alınan Emre’ye sorulan ilk soru "Ne iş yapıyorsun?" oldu. Op.Dr. Atilla Fesli, müzisyen olduğunu ve piyano çaldığını öğrendiği Emre’yi 6 saatlik bir operasyondan sonra sağlığına kavuşturdu.

PİYANO RESİTALİ SUNDU

Ameliyatın ardından 4 aylık bir fizik tedavi seansı uygulanan Emre Candoğan, 2 yıl sonra ise sosyal paylaşım sitesinden paylaştığı video ile Atilla Fesli’ye teşekkür etti. Hastasını piyano çalarken gören Atilla Fesli, Emre’yi arayarak desteğini sürdürdü. Emre Candoğan bugün ise doktorunun Antalya’daki polikliniğine gelerek canlı bir piyano resitali sundu. Artık ellerini eskisi gibi kullanabilen, daha önce çok dava yavaş müzikleri tercih ederken bugün sadece sağ eliyle bile notalara yetişen Emre, resitalin sonunda ise hocasına "çak" diyerek finali yaptı.

"DÜNYALAR BENİM OLDU"

Emre’nin hastaneye geldiğinde üç parmağının kopmak üzere olduğunu, deriyle vücuda bağlı bulunduğunu söyleyen Op.Dr. Atilla Fesli, üç parmağın da kirişleri ve damarlarının kesildiğini ifade etti. Yaklaşık 6 saat süren bir operasyon sonunda Emre’nin parmaklarının dikildiğini, üç parmağının da mesleğinin de gereği fonksiyonel olması için büyük çaba sarf ettiğini söyleyen Fesli, "Yaklaşık 4 aylık bir fizik tedavi süreci başladı. Emre parmaklarını hemen kullanmak istiyordu ancak ben zorlama olması durumunda yeni olan operasyon sebebiyle elin zarar görebileceğini söyledim ve acele etmemesini istedim. Emre de buna uydu. Aradan uzun bir zaman geçti. Ben Antalya’ya geldim ve bir sabah sosyal paylaşım sitemi açtığımda bir görüntüde etiketlendiğimi gördüm. Görüntü açtığımda elleri kopuk olarak gelen Emre’yi piyanosunun başında parmaklarını kullanırken görünce dünyalar benim oldu" dedi.

"ATİLLA HOCAMA MİNNETTARIM"

Yaklaşık 8 yıldır piyano dersi alan, Niğde Üniversitesi Müzik Bölümü 2’nci sınıftayken yaz döneminde bir perde imalathanesinde çalıştığını söyleyen Emre Candoğan ise "Hem okuyup hem çalışıyordum. Yaz döneminde bir perde imalathanesinde işe girdim. Katlı perdeleri keserken elimi elektronik makasa kaptırdım. Durumu fark ettiğimde ise iş işten geçmişti, parmaklarımın kesildiğini gördüm. Arkadaşlarım hemen hastaneye götürdü. Orada Atilla hocam tarafından ameliyat edildim. O günleri düşünmek bile istemiyorum. Çünkü tek ekmek kazancım piyano ve müzikti. Bu şekilde okulda çok zorlanacaktım. Sonrasında hocamın da tavsiyesine göre hareket ettim acele etmedim. 2 yıl içinde parmaklarımı normal olarak kullanmaya başladım. Ellerimde morluk, soğuk, hissizlik yok.Çalarken aynı zamanda hissetmek lazım, konsantre olmak için ellerimi düşünmemem lazım. Hayatımda yeni bir dönem açan Atilla Hocama minnettarım "dedi.

Sözlerinin ardından Atilla Fesliyi de yanına alarak minik bir konser verdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV