26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Kutlu Doğum Haftası

Karabük Üniversitesinde 12-20 Nisan arası Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında “Namazla Diriliş” konferans gerçekleştirildi.KBÜ Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nun da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Mavera...

13 Nisan 2015 Pazartesi 11:50
Kutlu Doğum Haftası
Karabük Üniversitesinde 12-20 Nisan arası Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında “Namazla Diriliş” konferans gerçekleştirildi.

KBÜ Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nun da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Mavera İlim Fikir ve Sanat Kulübü, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti Karabük Şubesi tarafından “İnsanlığın En Hayırlısı Hz. Peygamber (S.A.V.) ve Birlikte Yaşama Ahlakı” başlığıyla hafta boyunca sürecek olan sekiz programdan ilki yapıldı.

“Namazla Diriliş” konulu programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut Gözümüzün nuru, cennetin anahtarı namazı yüzde 99’u Müslüman olan cennet vatanımızda maalesef yüzde 30’u beş vakit kılmakta. Bu kılan kısımdan acaba kaç tanesi huşu ile namazı kılmakta. Hakkı verilerek kılınan bir namaz eşkıyayı evliya yapar. Namaz ülkemizde mutlaka yaygınlaştırmalı. Namazı kılmamanın 3 nedeni vardır; Birincisi imanımızda problem vardır, İkincisi ise Rabbimizi iyi tanımadığımızdandır son olarak ise Namaz kılmayı bilmemektendir. Namaz aslında Allah’ım sana iman ediyorum seni seviyorum demenin elle tutulur gözle görülür bir işaretidir. İyi bir kul iyi bir Müslüman olmak için namazı huşu içinde kılmalı ve namaz kılmamayı küçük bir sorun olarak görmemeliyiz. Namaz kılmamak büyük bir sorundur. Namaz kılmayı gözünde büyüten insanlarda mevcut. Namaz aslında bir (iki vakit arası) vakittir. Fakat şeytan bizlere uzun bir vakit olarak göstererek namazdan uzaklaştırmaktadır. Bizi sabah namazına kaldırmayan imanımız cennete bizi nasıl götürecek sözünü düşünerek herkes kendi muhasebesini yapmalıdır” dedi.

Kuran Tilavetinin de okunduğu programa İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Akademik ve İdari personel ile vatandaşlar katıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV