29 Eylül 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Karaman’da Geleceğin Milli Atletleri Yetişiyor

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam eden genç atletler elde ettikleri başarılar ile ümit veriyor.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, "İl Müdürlüğümüz bünyesinde minikler,...

17 Nisan 2015 Cuma 15:20
Karaman’da Geleceğin Milli Atletleri Yetişiyor
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam eden genç atletler elde ettikleri başarılar ile ümit veriyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, "İl Müdürlüğümüz bünyesinde minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde çalışmalarına aktif olarak devam eden sporcularımız il içi ve il dışında gerçekleştirilen yarışmalarda almış oldukları derece ve başarılar ile geleceğin milli atletleri olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar" dedi. Yıldızlar ve gençler kategorilerinde çalışmalarına devam eden sporcuların önümüzdeki yıllarda Türk milli takımının iskeletini oluşturacak yetenekte olduğunu ifade eden Kısacık, Karamanlı sporcuların ulusal ve uluslararası birçok yarışmada başarı yakalamış spor kulüplerinin de dikkatini çekmeyi başardığını ve birçok sporcunun da bu kulüplerin bünyesine katılabileceğini ifade etti.

2016 ve 2020 Olimpiyat Oyunlarında Karamanlı atletlerin de yer almasını hedeflediklerini, bunun için yoğun bir çalışma programı uyguladıklarını ve 60 kişilik bir sporcu kadrosu ile yoğun bir çalışma yaptıklarını belirten Kısacık, "Şu anda Karaman’da yarışlara 60 kişilik bir sporcu kadrosu ile hazırlanıyoruz. Sporcuların yaşlarına ve spor yaşlarına göre antrenörlerimiz eşliğinde haftada 4 ila 7 gün arasında antrenman programı uyguluyoruz” şeklinde konuştu.

“AKTİF SPOR YAPAN ÖĞRENCİ DAHA BAŞARILI”

Atletizm branşının son yıllarda Karaman’da çocukların ve gençlerin gözde spor branşlarından biri olduğunu ve bu sayede sporcu sayısının sürekli arttığını belirten Kısacık, bu konuda öğrenci velilerinden büyük destek gördüklerini söyledi. Velilerin geçtiğimiz yıllarda çocuklarının sporla uğraşmaları ile birlikte eğitimlerindeki başarılarının düşeceği konusunda yanlış bir önyargısı bulunduğunu ancak bu önyargıyı aktif sporcuların eğitimdeki başarılarının artması ile aştıklarını söyleyen Kısacık, spor yapan öğrencilerin eğitimleri ile de yakından ilgilendiklerini belirtti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV