31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Başkan Karaçanta’nın Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Karaçanta, mesajında, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) mübarek doğumlarını kutladığımız...

13 Nisan 2015 Pazartesi 21:55
Başkan Karaçanta’nın Kutlu Doğum Haftası Mesajı
Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Karaçanta, mesajında, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) mübarek doğumlarını kutladığımız kutlu doğum haftasının 1444. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğuna erişmenin sevincini yaşadığını belirtti.

Resulullah efendimiz Hz. Muhammed’in insanlığın karanlığa gömüldüğü bir zamanda, bütün insanlığı aydınlatmak ve bütün alemlere rahmet olmak için gönderildiğine dikkati çeken Karaçanta, şunları söyledi:

“O, insanların ayrıştığı, kan ve gözyaşının hayata hakim olduğu bir zamanda, ahlakın ve edebin yok olmaya yüz tuttuğu anda ‘Güzel Ahlakı’ tamamlamak için gelmiştir bu fani dünyaya. O’nunla birlikte gelen Kitab-ı Mukaddes Kuran-ı Kerim ve Allah katında tek din olan İslam, insanoğlunun son ümidi ve kurtuluşunun vesilesi olmuştur. O, insanların en mükemmeli ve kainatın rahmet kaynağıdır. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed insanlığa daima birlik ve kardeşlik konusunda örnek olmuştur. ‘Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır’ diyerek, ayrışmanın, bölünmenin önüne geçmiş daima bir olmayı öğütlemiştir.’’

Karaçanta, mesajında, ‘’Bugün, asırlar boyunca O’nun yolunda İslam’ın sancaktarlığını yapan aziz Türk milletini bölmek, parçalamak isteyenlerin oyunlarını ‘Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır’ diyerek bozmalı ve bir olduğumuzu bütün dünyaya göstermeliyiz. Her daim Hz. Muhammed efendimizin yolunda olmak dileği ile, alemlere rahmet olarak gönderilen Resulullah efendimizin dünyaya gelişlerinin 1444. yıldönümünün Karslı hemşerilerime, aziz Türk milletine ve bütün İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Allah’ın selamı O’nun (Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın) üzerine olsun’’ ifadelerine yer verdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV