26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne Soğuk Hava Depolu Kamyon Alındı

Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce hayvan aşılarının bozulmaması ve daha sağlıklı bir şekilde taşınması için soğuk hava depolu kamyon alındı.Hayvan aşılarının ve tarım makinelerinin daha güvenli ve sağlıklı bir...

17 Nisan 2015 Cuma 15:55
Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne Soğuk Hava Depolu Kamyon Alındı
Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce hayvan aşılarının bozulmaması ve daha sağlıklı bir şekilde taşınması için soğuk hava depolu kamyon alındı.

Hayvan aşılarının ve tarım makinelerinin daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde taşıma veya transferi için Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından AKAKP (Ardahan-Kars-Artvin Projesi) kapsamında alınan soğuk hava depolu kamyon hizmete girdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Yetiştiricilerimizi hem tarım hem hayvancılık açısından makineleşme ve teknik kullanıma teşvik etmek için çabalarken bir taraftan da kendi kurumsal yapımızı iyileştirmeye çalışıyoruz. Yaklaşık iki yıldır araç filomuzu bizim araç kiralamaya ihtiyaç kalmayacak düzeyde yeniledik. Yeni araçlarımızla çiftçilerimize her mevsim her iklim yolda kalmayacağımız şekilde hizmet sunacağımız araçlarımızla kapasitemizi arttırdık. Hayvancılığın yaygın olduğu İlimizde aldığımız bu araç koruma amaçlı çalışmadır” dedi.

Düzgün, “Bu soğuk hava depolu firigo firit araç ile aşı nakillerinde aşılarımızın bozulma riskini ortadan kaldıracağız. Bu araçla biz şap enstitüsünden almış olduğumuz bir aşıyı uygun olan şartlarda her an taşıyabiliriz. Ayrıca demontrasyon amaçlı projelerimizde tohumumuzu alet ekipmanımızı da taşıyabileceğimiz şekilde de sistem yaptırdık. Hem ilimize hem de personelimize kolaylık sağlayacak” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV