19 Eylül 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Sarıkamış’ta Kutlu Doğum Haftası

Sarıkamış’ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organizesiyle ,"İslam’da Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans düzenlendi.Konferansa katılan davetliler, öğrenciler tarafından güllerle karşılandı....

10 Nisan 2015 Cuma 15:02
Sarıkamış’ta Kutlu Doğum Haftası
Sarıkamış’ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organizesiyle ,"İslam’da Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans düzenlendi.

Konferansa katılan davetliler, öğrenciler tarafından güllerle karşılandı. Sarıkamış Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, Okul Müdürü Binali Koçoğlu, her yıl olduğu gibi bu senede Kutlu Doğum haftası etkinliklerinde Hz. Peygamberi anmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Ahmet Koç, "İslam’da Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu konferansta, Hz. Peygamber dönemindeki birlikte yaşama ahlakının önemine değinerek, Hz. Peygamberin birlikte yaşamanın vazgeçilmez unsurları olan barışı, müsamahayı, affı, rahmeti ve merhameti, mücerret bir iddia ve söz olmaktan çıkarıp yaşanılan bir gerçekliğe dönüştürdüğünü belirtti.

Koç, "O hiç kimseyi ayıplamamış, kötülüğe kötülükle karşılık vermemiş ve nefsi için intikam almamıştır. Etrafındakileri hiç incitmemiş, kendisinden talepte bulunanı geri çevirmemişti. Peygamberimiz, “İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de gerçek anlamda iman etmiş olamazsınız.” buyurarak sevgiyi ve imanı toplumsal barışın, birlikte yaşamanın temel taşı yapmıştır" dedi.

Program, şiirlerin okuması, semazen öğrencilerin gösterisinden sonra okullar arası hadis okuma ve ezberleme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Konferansa, Sarıkamış Belediye Başkan vekili Recep Aladağ, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Koç, Müftü Hayati Yelkovan, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Uğur Sivaslıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Serkant Aykul, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV