29 Eylül 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Kutlu Doğum Programı’na Yoğun İlgi

Kayseri Valiliği öncülüğünde İl Müftülüğü tarafından, ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ temalı Kutlu Doğum Programı düzenlendi.Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen program İstiklal Marşının okunmasıyla başladı....

18 Nisan 2015 Cumartesi 09:23
Kutlu Doğum Programı’na Yoğun İlgi
Kayseri Valiliği öncülüğünde İl Müftülüğü tarafından, ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ temalı Kutlu Doğum Programı düzenlendi.

Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen program İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim’in okunmasının ardından programın açılış konuşmasını İl Müftü Vekili Galip Koçer yaptı. Koçer konuşmasında, “Diyanet İşleri Başkanlığımız 1989 yılından bugüne 14-20 Nisan tarihleri arasını ‘Kutlu Doğum Haftası’ olarak ilan etmiş, her yıl bir konu anlatmayı da düstur edinmiştir. Bu yıl 1444. yıldönümünü kutladığımız Peygamberimiz Hz. Muhammed’in bu güzel doğum gününde bir aradayız. Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu yılki konusu ’Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakıdır’” ifadelerini kullandı.

Programda konuşan ve emekliye ayrılan eski İl Müftüsü Ali Maraşlıgil ise programa katılanlara veda ederek, “Ben sizlere hitap etmek için değil veda etmek için karşınızdayım. 4 Nisan itibariyle emekliliğim doldu ama Resulullah’ın kutlu doğumu münasebetiyle ayrılamadım. Şu salonu peygamber sevgisiyle dolduran insanlara veda etmeden ayrılamadım. Hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum. Biz öyle bir milletiz ki ahlakı ve hukuku resuller resulü Muhammed Mustafa’dan miras almışız. Bizim türkülerimize, dizelerimize birlikte yaşamanın ahlakı ve hukuku beyinlerimize, gönüllerimize mermere yazılır gibi yazılmıştır” diye konuştu. Daha sonra konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Hz. Muhammed’in güzel ahlakının örnek alınacağı, yaşam tarzının benimseneceği hafta olmasını dilediğini söyleyerek, “Alemlere rahmet olarak gönderilen insanlığı güzel ahlak ve huzurla buluşturan sevgili peygamberimizin dünyayı şereflendirmeleri münasebetiyle kutladığımız kutlu doğum haftasını, onun güzel ahlakının örnek alınacağı, yaşam tarzının benimseneceği hafta olmasını diliyorum. Örnek hayatıyla kalplere ve akıllara hitap eden Peygamber efendimiz, aynı zamanda tüm insanlığa güzel ahlak, merhamet ve huzurla buluşturmuş, barışı, hoşgörüyü, merhameti, şefkati ve doğruluğu ile tüm insanlara güzel örnek olmuştur. Gözyaşının eksik olmadığı günümüz dünyasında O’nun tüm insanlığı kucaklayan insan sevgisine daha fazla ihtiyaç olduğunu, Hz. Muhammed’in insanlığı huzura kavuşturmak için sergilediği çaba ve bu yolda gösterdiği samimiyeti içeren ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku’ da bu haftanın önemli bir ana temasıdır” dedi. Protokol konuşmalarının ardından Müftü Vekili Galip Koçer tarafından protokol üyelerine gül takdim edildi. Programda daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından konferans verildi. Program, İl Müftülüğü Tasavvuf Musikisi Korosu Konseri ve dua edilmesinin ardından sona erdi.

Programa, Vali Orhan Düzgün’ün yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da katıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV