27 Ekim 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Emine - Mahmut Kudeyt Okulu’nun Temeli Atıldı

18 yıl önce Kudeyt ailesi tarafından, okul yapılmak üzere Deveciler Mahallesi’ndeki arsa İl Özel İdaresine bağışlanmış, ancak çeşitli sebeplerle okul yapımına bir türlü başlanamamıştı.Hayırsever Mahmut Kudeyt, okul yapımı için...

09 Nisan 2015 Perşembe 09:29
Emine - Mahmut Kudeyt Okulu’nun Temeli Atıldı
18 yıl önce Kudeyt ailesi tarafından, okul yapılmak üzere Deveciler Mahallesi’ndeki arsa İl Özel İdaresine bağışlanmış, ancak çeşitli sebeplerle okul yapımına bir türlü başlanamamıştı.

Hayırsever Mahmut Kudeyt, okul yapımı için bağışladığı arsaya hiçbir uygulama yapılmaması üzerine; bu yönde yaptığı müracaatlardan bir sonuç alınamadığını, 17 yıl geçmesine rağmen işlem yapılmamasının kendisinde çok büyük manevi üzüntüye sebep olduğunu belirterek, Vali Süleyman Tapsız’a müracaatta bulundu. Bunun üzerine Vali Tapsız, İl Özel İdaresine bağışlanan arsa ile ilgili Genel Sekreter Mustafa Bolat’a sorunu çözme talimatı verdi. Vali Tapsız’ın talimat doğrultusunda arazi ile ilgili her türlü idari, hukuki ve imar yönünden eksikliklerin giderilmesine yönelik gerekli çalışmalar yürütülerek işlem bitirildi. Milli Eğitim Bakanlığı yatırım programına alınması sağlanarak, 1 milyon 500 bin TL ödenek temin edildi. İl Özel İdaresi tarafından ihale işlemleri sonuçlandırılarak, 18. yılı içerisinde inşaatın temeli atıldı. Arsaya konumu itibariyle özel proje uygulanmakta olup okul, 12 derslikli ve 450 öğrenci kapasiteli olacaktır. 1 milyon 400 TL bedel ile tamamlanıp 2015-2016 eğitim öğretim yılında faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV