01 Ekim 2020 Perşembe

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Kırıkkale’de Kadın Girişimciler Fidan Dikti

Kırıkkale’de onlarca kadın girişimci, insanlarda çevre bilinci oluşturmak ve doğaya katkı sağlamak amacıyla işlerini bırakarak ağaç diktiler.İnsanlara çevre bilincini aşılamayı ve doğaya katkı sağlamayı hedefleyen Kırıkkale’deki...

17 Nisan 2015 Cuma 11:24
Kırıkkale’de Kadın Girişimciler Fidan Dikti
Kırıkkale’de onlarca kadın girişimci, insanlarda çevre bilinci oluşturmak ve doğaya katkı sağlamak amacıyla işlerini bırakarak ağaç diktiler.

İnsanlara çevre bilincini aşılamayı ve doğaya katkı sağlamayı hedefleyen Kırıkkale’deki kadın girişimciler, Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Ekrem Gök ve Ahılı Köyü Muhtarı Davut Doğan desteğiyle Ahılı Köyü Hamlı Dede mevkinde 500 adet çam fidanı toprakla buluşturdular. Büyük bir keyifle kısa sürede 500 fidanı diken kadın girişimcilere Köy Muhtarı Davut doğan da gözleme ve ayran ikram ederek teşekkür etti.

Fidan dikmeye gelen arkadaşlarının hepsinin iş kadını olduğunu belirten Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Suna Arpaçayözer, kadınlar olarak amaçlarının doğaya katkı sağlamak istediklerini söyledi.

Kadın girişimcilerin bu tür faaliyetlerine her zaman destek verdiklerini belirten TSO Başkanı Ekrem Gök, “Kadın girişimcilerimizin orman oluşturma teklifleri bizleri oldukça heyecanlandırdı. Bu heyecanla zemini oluşturduk. Bu orman da onların bir eseri olacak. Kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

Kadın girişimci olarak orman oluşturmaktan büyük keyif aldığını söyleyen Zübeyde Köstekli ise, “Bu çok zevkli, doğayla iç içe yani harika bir duygu bu. Biz de bir nebze doğaya katkıda bulunuyorsak bizim için büyük mutluluk” şeklinde konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV