29 Eylül 2020 Salı

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Kırklareli Kent Konseyi’nden Unutulmaz Konser

Kırklareli Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında Kent Konseyi bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan ’Balkan Türküleri Korosu ve Halk Oyunları Gösterisi’ izleyenleri mest etti.Kırklareli Kent Konseyi Türk...

18 Nisan 2015 Cumartesi 09:32
Kırklareli Kent Konseyi’nden Unutulmaz Konser
Kırklareli Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında Kent Konseyi bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan ’Balkan Türküleri Korosu ve Halk Oyunları Gösterisi’ izleyenleri mest etti.

Kırklareli Kent Konseyi Türk Halk Müziği Korosu’nun yaklaşık 3 aylık çalışması sonrası ortaya çıkan konser, Rektörlük Kültür Merkezi’nde verildi. Geceye Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Fettah Aygün, Mehmet Gider, Tahsin Gençay ve yaklaşık 450 kişi katıldı.

Şefliğini Reha Doğruöz’ün üstlendiği koro, söylediği birbirinden güzel eserlerle izleyenlerden büyük alkış aldı. Koro tarafından ’Rodop Dağları’, ’Sarı Gülüm Var Benim’, ’Makedonlu’, ’Maya Dağdan Kalkan Kazlar’ gibi türkülerin yanı sıra solo şarkılar ve halk oyunları gösterisi sergilendi.

Türk Halk Müziği Korosu, yaklaşık 2 saat süren konserin ardından izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Gecede konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Seyfi Meriç, Türk Halk Müziği Korosu ekibine gösterdikleri performanstan dolayı, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile Kırklareli Belediyesi’ne, geceye verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

KESİMOĞLU’NDAN KASKET VE YAĞLIK JESTİ

Konser sonunda sahneye gelerek koro şefi Reha Doğruöz ve koroya çiçek veren Kesimoğlu, ayrıca güzel bir jeste de imzasını attı. Sahneye başına taktığı kasket ve boynuna bağladığı yağlık diye bilinen mendille çıkan Kesimoğlu, korodan ve izleyenlerden büyük alkış aldı.

Koronun sergilediği performanstan övgü ile söz eden Kesimoğlu, "Bu performanstan sonra söylenecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Bu gecede emeği olan bütün dostlarıma teşekkür ediyorum. Tarihimize, geçmişimize sahip çıkarak onların bu gece geleceğe taşındığını gördük. Alkışın en büyüğü, teşekkürün en büyüğünü de siz değerli misafirlerimize etmek istiyorum. Bu gece bizleri yalnız bırakmayarak, buraya gelerek bizlere gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize sevgilerimi sunuyorum" diye konuştu.

Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan gecede en dikkat çeken unsurlardan biri de dekor oldu. Sahnede yer alan dekor, hazırlanış bakımından izleyenleri geçmişe götürdü.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV