26 Ekim 2020 Pazartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Kırklareli Valisi Civelek: "bütün İnsanlığın Barış Ve Huzur İçinde Yaşadığı, Beslenme Ve Barınma Sorununun Olmadığı Bir Dünya Dileğiyle. Dünya Gıda Günü’nüz Kutlu Olsun"

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşadığı, beslenme ve barınma sorununun olmadığı bir dünya dileyerek, Dünya Gıda Günü’nü kutladı.Vali Esengül Civelek, 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla...

10 Ekim 2014 Cuma 12:11
Kırklareli Valisi Civelek:
Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşadığı, beslenme ve barınma sorununun olmadığı bir dünya dileyerek, Dünya Gıda Günü’nü kutladı.

Vali Esengül Civelek, 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim’in, Dünya Gıda Günü olarak kutlandığını anımsatan Vali Civelek, "Her yıl FAO tarafından belirlenen bir tema çerçevesinde yapılan Dünya Gıda Günü ‘nün bu yılki teması, ’Aile Çiftçiliği: Dünyayı besle, yeryüzünü önemse’ olarak belirlenmiştir. 2014 Uluslararası Aile Çiftçili Yılı’nın temel amacı açlık ve yoksullukla mücadele, gıda güvenliğinin ve beslenmenin sağlanması, geçim kaynaklarının iyileştirilmesi ve doğal kaynakların yönetimi, çevrenin korunması ve özellikle de kırsal alanlarda sürdürülebilir kalkınma açısından aile çiftçiliğinin önemine dünyanın dikkatini çekerek aile çiftçiliğini ve küçük ölçekli çiftçiliği öne çıkarmaktır. Aile çiftçiliği hem gelişen hem de gelişmekte olan ülkelerde gıda üretimi sektöründe tarımın en etkin unsurlarından biri olduğu bilinmektedir. Araziler hakkında sahip oldukları derin bilgileri ve farklı toprakları sürdürülebilir şekilde yönetme becerileri ile çiftçi aileler pek çok ekolojik sistem hizmetinin iyileştirilmesine katkıda bulunmaktadırlar" dedi.

Dünya Gıda Günü’nde aile çiftçiliği hakkında toplum bilincinin geliştiği aile çiftçiliğinin potansiyelinin daha iyi anlaşıldığı, bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşadığı, beslenme ve barınma sorununun olmadığı bir dünya dileklerinde bulunan Vali Civelek, mesajında "Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü hükümetler, uluslar arası kalkınma ajansları, çiftçi örgütleri ve Birleşmiş Miletler’ in ilgili diğer kuruluşları ve aynı zamanda ilgili sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde yürüttüğü faaliyetlerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak üstümüze düşen çalışmalar titizlikle yürütülmekte küçük toprak sahiplerinin karşı karşıya kaldıkları zorluklar konusunda farkındalığı ve anlayışı geliştirmek ve çiftçi aileleri desteklemeye yönelik etkin yol ve yöntemlerin tanımlanmasına yardımcı olmak için gayret gösterilmektedir" ifadelerini kaydetti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV