31 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

İbrahim Serhan Atahan’dan, “Koridor” adlı şiir kitabı

İbrahim Serhan Atahan, bir süre yerel gazetelerde köşe yazarlığından sonra ‘koridor’ adlı ilk kitabını kültür dünyasına kazandırdı.

26 Şubat 2015 Perşembe 12:01
İbrahim Serhan Atahan’dan, “Koridor” adlı şiir kitabı

Uzun süre MKÜ BESYO’da Öğretim Görevlisi olarak görev yapıp, 2010 yılında kendi isteği ile emekliye ayrılan İbrahim Serhan Atahan, bir süre yerel gazetelerde köşe yazarlığından sonra ‘koridor’ adlı ilk kitabını kültür dünyasına kazandırdı.

Değişik başlıklar altında 100 şiiri ‘Koridor’ adlı kitabında toplayan Atahan, 114 sayfada yaşamın içinden, hatta içinden geldiği gibi yazdığı şiirleri sıralıyor.

‘Benim hikayem’ başlığı altında önsüz bölümündeki açık yüreklilikle şahsına yönelik yaptığı tanıtım yazısında Atahan; “Geçmişinden korkma, utanma ve unutma ama geliş, değiş, dönüş!. Hep affet, çok güçlü bir duygudur ama affet! Söylemlerin açık ve net olsun. İnsanlar seni yargılarken bile anlasınlar. Tartışılan kişi yaşamda bir yer tutan kişidir” derken, ilk göz ağrısı şiir kitabıyla hayattan toplayabildiklerinin bir bölümünü, hayatı paylaşanlarla, paylaşmak istediğini de hatırlatarak, “Temennim, yazıların içerisine girmeniz, sadece kendinizi aramanız ve oralarda kaybolmanızdır. İçinizden birisi, anlamak isterseniz” demektedir.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV