24 Ekim 2020 Cumartesi

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Kızılay, Bağışçıları Adına Fidan Dikti

Orman Bakanlığı ile Türk Kızılayı tarafından yapılan protokol çerçevesinde her yıl kan bağışlayan bağışçılar adına, bağışı sayısı kadar fidan ekimi Kızılaycılar tarafından gerçekleştirildi.İlki geçen yıl Malatya’da gerçekleştirilen...

20 Nisan 2015 Pazartesi 10:09
Kızılay, Bağışçıları Adına Fidan Dikti
Orman Bakanlığı ile Türk Kızılayı tarafından yapılan protokol çerçevesinde her yıl kan bağışlayan bağışçılar adına, bağışı sayısı kadar fidan ekimi Kızılaycılar tarafından gerçekleştirildi.

İlki geçen yıl Malatya’da gerçekleştirilen fidan ekimine bu yılda devam edildi. Malatya Sultansuyu Harası bölgesinde Orman İşletme Müdürlüğü’nce tespit edilen bölgede fidanlar toprakla buluşturuldu. Fidan dikim etkinliğine Malatya Valisi Süleyman Kamçı da katıldı.

Kızılay olarak 5 yıl içinde 15 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini belirten Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Avukat Umut Yalçın, “Türk Kızılayı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın birlikte yürüteceği ‘Bir Kan Bir Fidan’ projesi ile önümüzdeki 5 yıl içinde 15 milyon fidanın toprakla buluşması hedefleniyor. Proje çerçevesinde, Türkiye genelinde kan bağışında bulunacak her vatandaş adına bir fidan dikilecek. Böylelikle Kızılay sadece insana değil doğaya da can verecek. ‘Bir Kan Bir Fidan’ dikimi etkiliğinde minik gönüllülerimiz olan Fırat İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmen ve velileri ile birlikte hareket ettik. Minik Kızılaycıların folklor gösterisinin ardından Yönetim Kurulu üyelerimiz Rahime Akar, Gazal Karalı, Ramazan Soylu, İbrahim Gür, Kan Bağış Merkezi Müdürümüz Dr. Hakan Yılmaz, personellerimiz eşliğinde bu yılın ilk fidanını toprağa kavuşturduk. ‘En şefkatli kırmızı Kızılay’dır’ prensibimizden yola çıkarak hem insana hem doğaya can vermeye devam edeceğimizin sözünü vermekteyiz” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV