25 Ekim 2020 Pazar

M
2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
G G G G G G G G G G
A A A A A A A A A A A A A A A
D D
3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
B B B B B B B

Sanat Sokağı Ve Sanat Galerisi’nde Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet binası arkasında hizmete giren Sanat Galerisi’nin yanı sıra Sanat Sokağı’nda da inşaat çalışmaları bitme aşamasına geldi.Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı’nda çevre...

19 Nisan 2015 Pazar 13:20
Sanat Sokağı Ve Sanat Galerisi’nde Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet binası arkasında hizmete giren Sanat Galerisi’nin yanı sıra Sanat Sokağı’nda da inşaat çalışmaları bitme aşamasına geldi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı’nda çevre düzenleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. 30 dönüm alan üzerinde; Malatya mutfağı, türkü kafe, halıcı konağı, sohbet kafe, kitap kafe, kent müzesi ve gençlik merkezi gibi 7 ayrı birimi bünyesinde barındıran Sanat Sokağı ile onlarca kursa ev sahipliği yapan Sanat Galerisi alanı içerisinde 18 bin 300 m2’lik kısımda peyzaj ve düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Sanat Sokağı ve Sanat Galerisi çevre düzenleme çalışmaları kapsamında; toplam alanın 7 bin 300 m2’lik kısmında çimlendirme, geriye kalan 11 bin m2’lik kısmında ise havuz gurupları, oturma alanları yer alacak.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sanat Sokağı ve Sanat Galerisi çevre düzenleme çalışmalarına başlandığını belirterek, “Belediye Başkanlığı görevini devraldığımız ilk günden itibaren Malatya’nın hem fiziki hem de kültür ve sanat alanında gelişmesi gerektiğini, bu nedenle de sosyal ve kültürel belediyeciliğe en az fiziki yatırımlar kadar önem verdiğimizi söyledik, söylüyoruz. Şehrimizde sosyal ve kültürel etkinliklerin çok daha güzel ve nezih mekanlarda yapılmasını temin etmek amacıyla da Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı ile semt konakları, çok amaçlı sosyal tesisler gibi yatırımlara ağırlık verdik. Hatta bu projelerimizi ilçelerimizde de yaygınlaştırmak için proje çalışmalarımızın önemli bir kısmını tamamladık. Büyük önem verdiğimiz Sanat Galerisi ve Sanat Sokağı’nda çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Şu anda alanın alt yapı ve yağmur drenaj kanallarının yapımı ile ilgili işler yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Çalışmalar tamamlandığında burası gerçekten bir kültür adasına dönüşmüş olacak” ifadelerini kullandı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sizce Hatay depreme hazır mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hatay Olay  -Güncel Hatay haberleri, Son dakika Hatay haber ve Gelişmeleri. - 15 Ocak 2016 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV